Posiłki

W przedszkolu przygotowywane są 3 posiłki: śniadanie, obiad i podwieczorek. Wychodząc naprzeciw potrzebom żywieniowym dzieci, podawanie tych posiłków rozkładamy w czasie:

8.30 – śniadanie
11.30 – zupa obiadowa
13.30 – II danie
14.30 – podwieczorek

Do picia w ciągu dnia dzieciom podajemy herbatki owocowe, miętę, wodę, wodę z sokiem itd.

Przedszkole jest otwarte na potrzeby dzieci w zakresie żywienia: uwzględniamy dietetyczne zalecenia lekarskie, a także po ustaleniach z rodzicami, na miarę możliwości przedszkola, indywidualne upodobania dzieci. W szczególnych przypadkach istnieje możliwość donoszenia dietetycznych produktów.

Dzieci uczą się samodzielności podczas posiłków np.: przygotowywanie kanapek, nakładanie w dowolnej ilości składników dania, w grupach starszych – odstawianie naczyń. Dzieci mają również możliwość dokonywania wyboru spośród podawanych potraw np.: jarzyna- surówka, wędlina – nabiał.

Rodzice w pełni pokrywają koszty żywienia dzieci w przedszkolu. Stawka dzienna wynosi – 9,50 zł.

Nr  rachunku  bankowego:
07 1030 1508 0000 0005 5058 2031