Wychowujemy, wspomagamy i uczymy
przyszłe pokolenia

Rok szkolny 2015/2016

Teatrzyk dla dzieci

W dniu 16 czerwca dzieci obejrzały teatrzyk ,,Psiuńcio”.  Przygoda pieska bardzo zainteresowała widzów, śledziły one prezentowane wydarzenia.

Spotkanie na temat książek

Rodzice Marianny z gr. IIIa poprowadzili spotkania z dziećmi na temat książek: jak powstaje książka i Binku oraz o  architekturze. Zaprezentowane  książki były oryginalne ze  względu na zilustrowanie tematów książek. Dzieci zdobyły nowe informacje na temat ilustrowania treści książek – zainspirowało to do tworzenia nowych książeczek w grupie. Dziękujemy 🙂

Impreza pożegnalna w ogrodzie

W czerwcu odbyła się wielka impreza pożegnalna w ogrodzie. Gości w naszym ogrodzie było bardzo dużo. Podczas imprezy iluzjonistka przedstawiła swój program a dzieci i rodzice tańczyli pod kierunkiem wodzireja. Bardzo ważne była prezentacja piosenek w wykonaniu dzieci z grup i wspólne zaśpiewanie piosenki przedszkolnej. Na koniec dzieci 6- letnie, które od września będą uczęszczały do szkoły otrzymały prezenty- plecaki. Pani dyrektor podziękowała rodzicom  odchodzącym za zaangażowanie w sprawy przedszkola. Całe spotkanie zakończono poczęstunkiem- kiełbaskami z grilla- było smacznie ! Dziękujemy za wspólne zabawy w naszym ogrodzie  przedszkolnym.

Zabawy w Parku Młocińskim

W dniu 7 czerwca dzieci ze wszystkich grup pojechały autokarami do Parku Młocińskiego. Pogoda i otaczający teren sprzyjał wspaniałej zabawie na placach zabaw oraz obserwacjom przyrodniczym podczas spaceru szklakiem wokół polany. Apetyty i humory dopisywały:)

 

Dzień Dziecka przedszkolu

Dzień Dziecka w naszym przedszkolu obfitował w różnorodne zabawy taneczne, konkursy i zabawy z kolorową chustą. Muzyka zachęcała do wielu tanecznych kroków i wspólnych pląsów.
Na koniec dzieci obejrzały pokaz gigantycznych baniek mydlanych- emocji i radości było bardzo wiele. Pogoda dopisała, było ciepło i słonecznie a ogród był szczególnie ozdobiony na ten dzień.
Było naprawdę wesoło.

Wolontariat z Biblioteki nr 24

W dniu25 maja odwiedziła Nas Pani z biblioteki, która przedstawiła dzieciom książę o przygodach małej kropelki wody oraz książkę o kolorach. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały wybranych opowiadań oraz z zaangażowaniem bawiły się w kolory razem z gościem.

Koncert ze Szkoły Muzycznej

W maju dzieci z grupy 3 A i 3 B obejrzały solowe występy uczennic ze Szkoły Muzycznej. Trzymamy kciuki za młodych muzyków za kolejne ich występy na innych scenach.

Mini- tenis w przedszkolu

W dniu 23 maja dzieci mogły spróbować swoich sił w grze mini tenisa zorganizowanych przez Panie z Przedszkola Sportowego. Zaproponowane zajęcia umożliwiły dzieciom wykazanie się  swoimi możliwościami i umiejętnościami. Dziękujemy 🙂

Wycieczka autokarowa

W dniu 10 maja dzieci wyruszyły do Kawęczyna do Gościńca Wiecha. Duży i różnorodny teren służył do wielu działań: zdobycia informacji: co potrzebne jest do powstania chleba, poznania różnych młynów   dawnych narzędzi domowych i gospodarskich. Dzieci obejrzały starą chatę z wyposażeniem oraz dawną  klasę lekcyjną. Wizyta w kuźni dostarczyła wielu wrażeń a przejażdżka bryczką wywołała wiele radości. Pogoda dopisała w tym dniu więc pobyt w Gościńcu był bardzo przyjemny.

Warsztaty badawcze

W majowym spotkaniu dzieci malowały barwnikami na mleku oraz  obserwowały reakcje chemiczne wykorzystując m.in: ocet i sodę. Doświadczenia, w których dzieci brały udział skłoniły do zadawania pytań, wnioskowania, śledzenia przebiegu eksperymentów demonstrowanych przez gościa. Są to bardzo ciekawe dla dzieci działania.

Galeria przedszkolna ,,Coś co bawi, coś co uczy”

W dniu 6 maja została otwarta Galeria przedszkolna. Rodzice z dziećmi wykonali bardzo ciekawe gry, układanki, puzzle, instrumenty, teatrzyki, kukiełki, książeczki, które z pewnością będą inspiracją do wspólnych zabaw. Autorzy prac otrzymali dyplomy i upominki.

Dziękujemy i gratulujemy pomysłów:)

Majowe ,,popołudnie z rodzicami”

Ostatnie w tym roku ,,popołudnie z rodzicami” odbyło się w dniu 5 maja. W grupie I pani Karolina poprowadziła zabawy i ćwiczenia logopedyczne. Dzieci z rodzicami z grupy II i  IIIb aktywnie uczestniczyli w zabawach ruchowych w ogrodzie. W grupie IIIa odbyło się  spotkanie badawcze na temat tęczy- zrealizowano propozycje działań w ramach projektu ,,Warszawska energia”.

Wszystkim Rodzicom dziękujemy za aktywność i zaangażowanie podczas naszych cyklicznych spotkań, które organizowane były w naszym przedszkolu  od X do V:)

Warsztaty z bębniarzem.

Kolejne spotkanie rytmiczno- muzyczne z bębnami. Dzieci radzą sobie już coraz lepiej z grą na instrumentach współpracując z gościem. Wspólne koncertowanie pod kierunkiem dyrygenta przynosi  przyjemne wrażenia muzyczne dla dzieci.

Spotkanie ze studentami stomatologii

W dniach  29 IV i 4 V  dzieci spotkały się ze studentami stomatologii. Tematem była higiena jamy ustnej. Podczas rozmowy dzieci wzbogaciły informacje dotyczące właściwego odżywiania, które ma wpływ na zdrowie zębów oraz prawidłowego szczotkowania zębów. Goście zaproponowali kolorowanki związane  z tematem oraz miesięczny kalendarz dotyczący kontroli  systematycznego mycia zębów przez dzieci. Najcenniejsze były spontaniczne rozmowy dzieci z gośćmi- przełamywanie nieśmiałości, dzielenie się swoją wiedzą i spostrzeżeniami. Bardzo dziękujemy za spotkanie 🙂

Spotkanie z gośćmi ze  Straży Pożarnej

W dniu 26 kwietnia dzieci odwiedzili strażacy ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Goście opowiedzieli o swojej pracy, zaprezentowali swój strój i sprzęty, które pomagają im w akcjach ratowniczych. Następnie w ogródku dzieci pod kierunkiem strażaków wzięły udział w praktycznych ćwiczeniach. Zabawy i satysfakcji było bardzo dużo. Od dziś, wiele dzieci postanowiło w przyszłości zostać strażakami;)

Zajęcia w  Galerii Sztuki ,,Zachęta”

W dniu 21 kwietnia dzieci z grupy IIIa i IIIb uczestniczyli w zajęciach pt: ,, Tu czy tam?” w Narodowej Galerii Sztuki ,,Zachęta” o współczesnej polskiej ilustracji dla dzieci.
Zajęcia składały się z trzech części rozwijających dziecięcą kreatywność.  W pierwszej części dzieci dowiedziały się, czym jest ilustracja oraz miały okazję sprawdzić się jako ilustratorzy. W drugiej— weszły w świat książki, w którym ilustracje stają się scenografią interaktywnego labiryntu. Trzecia część to była wielka czytelnia, gdzie dzieci spotkały się oko w oko z ilustratorami i ich dziełami. Dzieci  skorzystały z kreatywnego zeszytu z zadaniami, dzięki którym utrwaliły wiedzę o ilustracji i odkryły ukryte tajemnice wystawy.

Warsztaty edukacyjne

W dniu 20 kwietnia dzieci uczestniczyły warsztatach na temat Kosmosu. Dzieci obejrzały modele Układu Słonecznego, poznały nazwy planet, wzbogaciły  informacje o planetach, orbitach, roli Słońca w tym układzie.

Warsztaty przyrodnicze

W dniu 15 kwietnia odbyły się warsztaty przyrodnicze dotyczące Małych ssaków. Tym razem dzieci mogły zobaczyć jeże, szczury, świnki morskie, koszatniczki oraz myszy. Dzieci mogły się dowiedzieć wielu informacji o ssakach oraz o wychowywaniu ich młodych. Wszyscy byli zaciekawieni zajęciami oraz możliwością nakarmienia i pogłaskania „małych” gości.

Podsumowanie konkursu plastycznego.

W dniu 6 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 158 odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego ,,Zwierzęta świata”. Nagrody otrzymały dziewczynki z grupy IIIa:
Martyna Gołda- I miejsce i Urszula Nowak- wyróżnienie w kategorii przedszkola.

Serdecznie gratulujemy 🙂

Kwietniowe ,,popołudnie z rodzicami”

Podczas kwietniowego „popołudnia z rodzicami” w grupie II tata Władka zaproponował opowiedzieć o pierwszych filmach animowanych oraz je pokazać.  Rodzice  i dzieci poznały historię pierwszego filmu o Myszce Miki z 1928r. i o Psie Pluto  z 1932r.
W grupie I dzieci z rodzicami wykonały smaczne i ciekawe kanapki. Dzieci i rodzice z gr. IIIa bawili się w sali gimnastycznej- mama Stasia poprowadziła zabawy ruchowe z gazetami wg metody
W. Sherborne. W grupie IIIb udało się wspólnie wykonać wiosenne i zdrowe surówki.

Gość w przedszkolu

Dzieci z gr. I i z gr. II odwiedził tata Bartosza. Zaproszony gość opowiadał dzieciom o prądzie i świetle.  Zaprezentował również dużą niespodziankę w postaci różnorodnych i kolorowych świateł. Dzieci  mogły obserwować zmieniające się światła, dotykać lamp i zmieniać w nich kolory. Pytań do gościa było dużo, bo temat spotkania wywołał duże zaciekawienie u dzieci.
Bardzo dziękujemy za atrakcyjne dla dzieci spotkanie.

Spotkanie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej

W dniu 29 marca dzieci spotkały się z funkcjonariuszkami Straży Miejskiej. Panie zapoznały dzieci z zadaniami swojej pracy, opowiedziały o elementach swoich mundurów. Spotkanie było okazją do rozmowy na temat bezpieczeństwa. Na koniec utrwalone zostały numery alarmowe.

Warsztaty badawcze- wulkan

W marcu odbyły się warsztaty edukacyjne związany z wulkanem. Na początku spotkania Pani przedstawiła materiały, które były potrzebne do przeprowadzenia eksperymentu oraz podzieliła się z dziećmi informacjami o wulkanach. Następnie dzieci obejrzały krótki film przedstawiający prawdziwą erupcję wulkanu. Pod koniec spotkania dzieci obejrzały eksperyment- ,,powstanie” wulkanu w menzurce.

Wolontariat z Biblioteki nr 24

Przed świętami odbyły się spotkania z  Panią z biblioteki, która przedstawiła dzieciom wiersze, książki o tematyce wiosennej. Dzieci wysłuchały wybranych wierszyków o ptakach oraz odpowiedziały na zagadki.

Koncert Muzyczny

Przygody Pimpusia Sadełko, były inspiracją przybyłych  w marcu gości do zaprezentowania dzieciom koncertu muzycznego. Z dużym zainteresowaniem dzieci wysłuchały utworów muzycznych przedstawiających przygody kotka.

Spektakl globalny z cyklu ,,Podróże po świecie – Grecja”

W dniu 7 marca odbyła się premiera spektaklu globalnego pt: O tym jak Prometeusz dał ludziom ogień”. Był to finał działań wokół tematu ,,Podróże po świecie – Grecja”. Nasz teatr uczestniczył w Festiwalu Teatralnym dla przedszkolaków ,,Lalka i Ja”, Omawiany był przez specjalistów z dziedziny teatru i metodyki przedszkolnej.

Następnego dnia opowieść o Prometeuszu obejrzeli rodzice :). Z ich inicjatywy, po spektaklu odbyła się ,,uczta grecka”- na stołach w salach ustawione zostały ,,dania” greckie przygotowane przez rodziców. Smakołyki były bardzo różnorodne, wszystkim smakowały. Było to wyjątkowe greckie spotkanie w naszym przedszkolu. Dziękujemy !

W dniu 10 marca nasz spektakl obejrzały dzieci ze SP nr 32, SP nr 158 i ze Szkoły Muzycznej z ul. Miodowej.

Warsztaty przyrodnicze

W dniu 4 marca odbyło się spotkanie przyrodnicze. Tym razem dzieci obejrzały króliki, kwokę z pisklętami i owcę. Dzieci dowiedziały się o wiosennych zmianach  w gospodarstwie naszego gościa. Dla wielu dzieci możliwość obejrzenia z bliska piskląt oraz osobiste karmienie owcy i królika było bardzo fascynujące.

Warsztaty edukacyjne- spotkanie z aktorem

W dniu 26 lutego dzieci uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez aktora Bartosz Kopcia, który zaproponował dzieciom interpretacje wiersza J. Tuwima pt. „Pan Hilary”. Podczas zajęć dzieci z zaciekawieniem słuchały prowadzącego i aktywnie uczestniczyły podczas wspólnej zabawy. Dzieciom towarzyszyło wielkie skupienie, ogromna radość i satysfakcja z efektu wspólnych działań.

Gość w przedszkolu

W dniu 22 II dzieci spotkały się z grekiem Panem Milo Kurtisem, muzykiem grającym na wszelkiego rodzaju instrumentach etnicznych, pochodzących z różnych stron świata. Pan Milo opowiedział o Grecji, zapoznał dzieci z podstawowymi słowami greckimi a na koniec zagrał dzieciom grecką melodię.

Bardzo dziękujemy za to wyjątkowe spotkanie w naszym przedszkolu.

Teatrzyk dla dzieci

Piotrek zaproponował dzieciom historię o sztuczkach magicznych. Dzieci wspólnie z bohaterem teatrzyku zdobywali umiejętności tj: czarowanie kolorów, żonglowanie. Teatrzyk obfitował w wiele zaskakujących zdarzeń i ciekawych piosenek.

Zajęcia sportowe z trenerami

Spotkanie sportowe z trenerami ,,Polonii” rozpoczęło się od rozmowy na temat dyscyplin olimpijskich- sportowych. Potem rozpoczęły się zabawy rozwijające refleks, szybkość, zwinność. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały polecenia trenerów- otrzymały od nich pochwały za udział w tych zajęciach.

Warsztaty edukacyjne ,,Kamuflaż zwierząt”

W dniu 17 II dzieci uczestniczyły w warsztatach przyrodniczych. W tym dniu dowiedziały się, w jaki sposób niektóre zwierzęta kamuflują się i dlaczego to robią. Rozmawiając o patyczaku i oglądając go z bliska dzieci zadawały wiele pytań, wymieniały się spostrzeżeniami i informacjami. Było to spotkanie prawdziwych badaczy przyrody:)

Zajęcia muzyczno- rytmiczne w Domu Kultury Muranów

15 lutego grupa III B uczestniczyła w kolejnych już zajęciach muzyczno – rytmicznych z cyklu „W rytmie czterech pór roku”, cz. Zima.
Przedszkolaki uczestniczyły w wielu zabawach muzyczno – rytmicznych związanych z obecną porą roku. Nauczyły się też piosenki „W zimie”, którą mogły zaprezentować na forum grupy. Miały też okazję własnoręcznie wykonać śnieżynki, które posłużyły im podczas zabawy „Śnieżynki i wiatr” oraz swobodnej interpretacji utworu muzycznego.

Lekcja biblioteczna pt: Dawne słowa.

Dzieci z grupy IIIA i IIIB wzięły udział w lekcji w Bibliotece nr 24. Tematem do wspólnych działań: rozmów, zagadek  oraz zabawy ruchowej z wykorzystaniem gumy, była książka ,,Dawniej i dziś”. Dzieci poznały znaczenie  słów: maglownica do prasowania, cylinder, zdun, piecyk koza, zieleniak, landrynki, kowal, walkman kasetowy. Bardzo duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudziły nowe gazetki oraz książeczki w kąciku czytelniczym.

Popołudnie z rodzicami- luty.

W dniu 2 lutego podczas spotkań ,,popołudniowych” rodzice wspólnie z dziećmi w gr. I, II i IIIB, wykonywali prace plastyczne wokół tematu zimy. Wykonane obrazki ozdobiły sale dziecięce i przedszkolną szatnię. W grupie IIIA uczestniczono w zabawach i działaniach rozwijających motorykę małą i dużą. Była to okazja, by dzieci  mogły zaprezentować swoje umiejętności  na forum grupy.

Koncert kolęd

Uczniowie ze Szkoły Muzycznej przy ul. Miodowej zaprezentowali przepiękny koncert kolęd- był śpiew chóru i gra na instrumentach. Dzieci z przedszkola były bardzo zasłuchane- to była piękna muzyka:). Po koncercie uczniowie rozmawiali z dziećmi o swoich instrumentach. Dziękujemy za wizytę w naszym przedszkolu.

Bal Karnawałowy

W dniu 13 stycznia w naszym przedszkolu odbył się wielki bal. Wszystkie dzieci przybyły w pięknych, pomysłowych strojach. Muzyka inspirowała do tańców, zabaw w kole i korowodów. Każdy tańczył jak potrafił. Było bardzo wesoło, w tym dniu z Panem wodzirejem 🙂

Warsztaty edukacyjne: Afrykańskie rytmy.

Afrykańskie rytmy wprowadziły dzieci w atmosferę zabawy i tańca. Pan Jan w bardzo ciekawy sposób zaprezentował taniec zainspirowany muzyką afrykańską. Podczas warsztatów dzieci były bardzo zainteresowane, aktywnie włączały się do zaproponowanych zabaw. Emocji i radości było bardzo wiele !

Warsztaty edukacyjne: Koncert muzyczny z saksofonem.

Nowy Rok rozpoczął się muzycznie- dzieci wysłuchały koncertu noworocznego zagranego na pianinie i saksofonie.

Styczniowe ,,popołudnie z rodzicami”

Kolejne spotkanie w grupach przebiegało pod hasłem: zabawy karnawałowe przy muzyce. W grupie I- przygotowanie makiety miasteczka, w którym powitano Nowy Rok muzycznie i tanecznie.
W grupie II- dzieci wraz z rodzicami wykonały karnawałowe balony z papieru oraz bawiły się przy muzyce z kolorowymi wstążkami i balonami. W grupie IIIA zorganizowano zabawy inspirowane muzyką oraz stworzono dzieciom  warunki do zaprezentowania dorosłym swoich umiejętności edukacyjnych. W grupie IIIB dzieci z rodzicami uczestniczyli w zabawach taneczno- rytmicznych przy muzyce.

Spotkanie z Mikołajem

Po długich przygotowaniach i oczekiwaniach dzieci odwiedził przedszkolaków Mikołaj. Spotkanie było wyjątkowe, ponieważ dzieci na początku dzieci pomogły Aniołkom w odnalezieniu pierwszej gwiazdki i zaśpiewały kolędy. Każdy otrzymał prezent a dzieci z grup wręczyły Mikołajowi swoje obrazki.

Świąteczny koncert w wykonaniu dzieci ze Szkoły Muzycznej

W dniu 17 grudnia do przedszkola przyszły dzieci ze Szkoły Muzycznej z ul. Miodowej, by zaprezentować swoje umiejętności gry na instrumentach. To był wspaniały koncert. Dziękujemy !

Warsztaty plastyczne w Bibliotece nr 24

Dzieci z grup IIIA i IIIb uczestniczyły w warsztatach plastycznych w bibliotece. Z dużym skupieniem z kolorowego papieru wykonane zostały świąteczne choinki.

Grudniowe spacery

Grupy: II, IIIB i IIIA podczas spacerów na Stare Miasto oglądały świąteczne dekoracje. największe zaciekawienie wzbudził lód i śnieg wokół lodowiska na Rynku Starego Miasta.

Warsztaty taneczne

Grudzień rozpoczął się tanecznymi warsztatami – było wesoło, skocznie a czasem i teatralnie.
Wszystkim działaniom towarzyszyła wesoła muzyka.

Grudniowe ,,popołudnie z rodzicami”

Wkrótce święta więc ,,popołudnie z rodzicami” zainspirowane zostało tą tematyką. Dzieci z rodzicami podczas wspólnego spotkania wykonali ozdoby na przedszkolną choinkę. Wszystkie łańcuchy, bombki, wisiorki znajdują się już od piątku 4 XII na choince w  szatni. Dziękujemy za pomoc 🙂

Koncert muzyczny

W piątek, 27 XI dzieci wysłuchały koncertu muzycznego pt. ,,Smok Wawelski”. Dźwięki trąbki i śpiew w wykonaniu artystów-śpiewaków wzbudził wielkie zainteresowanie dzieci.

,,Cała Polska czyta dzieciom- czytajmy i my”

W dniach: 16- 20 XI w przedszkolu zorganizowana została kolejna akcja czytelnicza  ,,wymiana książeczek”.
Akcja polegała na wymianie własnej książeczki na inną, proponowaną w kąciku wymiany. Akcja wzbudziła zaciekawienie dzieci nowymi książkami zgromadzonymi w kąciku czytelniczym. Bardzo dziękujemy rodzicom za aktywny udział w tym przedsięwzięciu.

Zajęcie modelowe w grupie IIIb

Nauczyciele warszawscy, w ramach doskonalenia zawodowego, obejrzeli w grupie IIIb zajęcie modelowe prowadzone przez Panią Paulinę. Las był tematem inspirującym do różnorodnych działań Dzieci wykazały się umiejętnościami edukacyjnymi i wiedzą na temat środowiska przyrodniczego. Celem zajęć było:  doskonalenie umiejętności analizy sylabowej, rozwijanie percepcji wzrokowej i słuchowej, ćwiczenie sprawności grafomotorycznej, utrwalanie liczebników porządkowych oraz doskonalenie orientacji przestrzennej.

 

Warsztaty przyrodnicze

W dniu 18 listopada odbyły się warsztaty przyrodnicze. Dzieci podczas spotkania z panią dowiedziały się o zwierzętach: jeż, chomik, papuga, żaba, królik.  Dzieci w bezpośrednim kontakcie poznały zwyczaje, wygląd i sposoby dbania o te zwierzęta. Było to bardzo ekscytujące dla dzieci spotkanie przyrodnicze.

Spotkanie w Szkole Podstawowej nr 158

Na dzień przed Świętem Narodowym dzieci 5- letnie wzięły udział w uroczystym apelu w Szkole Podstawowej nr 158. Dzieci ze szkoły występowały prezentując patriotyczne wiersze. Dzieci z naszego przedszkola zaprezentowały na forum szkoły wiersz o Warszawskiej Syrence. Był to pierwszy występ dzieci 5-letnich w szkole- udało się, to ich sukces !

Listopadowe ,,popołudnie z rodzicami”

Listopadowe spotkanie w grupach odbyło się wokół tematu warzyw i owoców oraz zdrowego odżywiania. W grupie I i IIIa wspólnie wykonane zostały sałatki owocowe i warzywne oraz soki. W grupie II i IIIb – ozdabiano dynie. Podczas wspólnych działań dzieci i rodziców powstały bardzo interesujące, ciekawe dynie oraz smaczne i zdrowe sałatki. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tego ,,popołudnia”.

Teatrzyk w przedszkolu

W dniu 28 października dzieci obejrzały teatrzyk dotyczący zasad wzywania pomocy na numer 112. Dzieci starały się pomóc głównej bohaterce Ani  w jej problemach: kradzież plecaka, chora lalka, pożar. Wszyscy widzowie wykazali duże zaangażowanie, by przeszkodzić Chochlikowi robić psoty i żarty.

Jesienne inspiracje – galeria przedszkolna

W dniu 23 X w przedszkolnej szatni otwarta została galeria ,,Jesienne inspiracje”. Ponad 50 prac zostało wykonanych przez dzieci wspólnie z rodzicami. Wszyscy autorzy otrzymali dyplomy,  a dzieci drobne upominki. Przedszkolna galeria jest miejscem na obejrzenie jesiennych klimatów, inspiracją do własnych doświadczeń plastycznych i  możliwością zaprezentowania się dzieci na forum przedszkola. Wszystkim dziękujemy za tak piękne i pomysłowe jesienne ,,obrazy”.

Spotkanie z policjantem

W dniu 19 października dzieci spotkały się z funkcjonariuszami policji. Byla to okazja rozmowy o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, wyjaśnienia znaczenia niektórych znaków drogowych. Pani policjant opowiedziała o swojej pracy. na koniec dzieci mogly obejrzeć radiowóz policyjny.

Wizyta w Szkole Podstawowej nr 158

W październiku, dzieci 5-letnie z Przedszkola Nr 206 wybrały się do pobliskiej, zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 158.
W czasie krótkiej, ale obfitującej w atrakcje wizyty, przedszkolaki  zwiedziły sale lekcyjne, świetlicę, bibliotekę, salę gimnastyczną oraz sekretariat. Miały też okazję wziąć udział we fragmencie lekcji klasy I, podczas której spotkały absolwentów naszego przedszkola.

Warsztaty edukacyjne- spotkanie z bębniarzem

W dniu 9 X w przedszkolu odbyły się warsztaty rytmiczne dla wszystkich dzieci prowadzone przez bębniarza. Dzieci aktywnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach kierowanych przez muzyka. Grane rytmy stanowiły ucztę dla każdego ucha. Warsztaty stworzyły warunki, by pokazać dzieciom jak grać na bębnach, jakie dźwięki można wydobyć z instrumentu i jak brzmi wspólne granie – wtór do muzyki i piosenki.

Październikowe ,,popołudnie z rodzicami”

Podczas pierwszego w tym roku ,,popołudnia z rodzicami” wspólnie podejmowano działania konstrukcyjne z materiału przyrodniczego:  gr. I- ludziki z warzyw i owoców, gr. II i IIIB- ludziki z kasztanów i żołędzi a  gr. IIIA- ,,patyczaki”. W szatni powstała galeria z ,,popołudnia”.

Warsztaty w Domu Kultury ,,Muranów”

Grupa IIIa i IIIB uczestniczyła w pierwszym  spotkaniu w DK Muranów. Dzieci uczestniczyły w warsztatach muzyczno- rytmicznych prowadzonych przez instruktora. Tematem zabaw były pojęcia: szybko- wolno na podstawie tańców: kujawiaka i krakowiaka.

Warsztaty  edukacyjne- zwierzęta

Na początku października w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty przyrodnicze z żywymi zwierzętami. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska kurę i koguta, kaczkę i kaczora, króliki oraz kozę i owieczkę. Przedszkolaki chętnie też głaskały i karmiły wiejskie zwierzaki. Podczas zajęć poznały też wiele ciekawych szczegółów z życia tych zwierząt.

Impreza w ogrodzie

W dniu 25 września w przedszkolnym ogródku odbyła się impreza  z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Goście- dzieci, ich rodzice oraz rodzeństwo licznie przybyli. Wodzirej- Klaun zaproponował zabawy taneczne i zaprezentował żonglerkę piłeczkami. Pogoda dopisała, sprzyjała zabawom w pięknej scenerii kolorowego ogrodu. Na koniec spotkania-  poczęstunek, który przygotowali rodzice. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie tej imprezy.

Warsztaty kulturowe

We wrześniu w naszym przedszkolu odbyły się kolejne warsztaty „Kultura ludowa dla najmłodszych”.
Tym razem tematem zajęć była kultura Polski centralnej. Dzieci mogły posłuchać gry na okarynie czy obejrzeć instrumenty wykonane z kawałków drewna, łupinek po orzechach czy małej dyni.
Przedszkolaki zatańczyły chodzonego oraz nauczyły się piosenki o maku.

Spacer na Stare Miasto

Pierwszy spacer grupy IIIA i IIIB odbył się  w dniu 21 września. Dzieci podczas wyjścia na Stare Miasto rozpoznawały charakterystyczne miejsca tej części Warszawy- pomniki, budowle, ulice. Spacer uliczkami miasta był pretekstem do spontanicznych rozmów o herbie, barwach i historii naszego  miasta.

Goście w przedszkolu

Nowy rok szkolny rozpoczął się wizytą gości z Chin. W dniu 14 września dzieci spotkały się z kaligrafem- Panem Bei Baozhong. Nasz gość to wybitny chiński artysta, który otrzymał wiele nagród  na chińskich wystawach sztuki malarskiej i kaligrafii. Dzieci z grup II, IIIA i IIIB, pod kierunkiem pana Bei malowały znaki oznaczające: księżyc i niebo.