Wychowujemy, wspomagamy i uczymy
przyszłe pokolenia

Rok szkolny 2014/2015

Impreza w ogrodzie- Pożegnanie przedszkola.

Dobiegł koniec roku szkolnego- zgodnie z tradycją Przedszkola jest impreza w ogrodzie na zakończenie roku szkolnego i powitanie lata wspólnie z dziećmi i rodzicami. 
Do zabawiania dzieci i rodziców zaproszony został pan Konrad, który prezentował zebranym magiczne sztuczki oraz śmieszne gagi. Wielką atrakcją imprezy okazała się wata cukrowa,  po którą ustawiła się długa kolejka nie tylko przedszkolaków, ale też rodziców.
Centralnym punktem uroczystości była prezentacja piosenek poszczególnych grup i pożegnanie dzieci najstarszych, które odchodzą do szkoły. Na dalszy etap edukacji otrzymały one od Rady Rodziców tornistry.
Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek, podczas którego można było skosztować pyszności przygotowanych przez Rodziców.

Podsumowanie rocznych działań.

Czerwiec to miesiąc podsumowań współpracy z instytucjami.

Zarząd Okręgu Stołecznego LOP przysłał potwierdzenie wspólnych przyrodniczych działań.

Dyrektor PCK na uroczystym podsumowaniu akcji ,,Gorączka złota PCK”. Przedstawiono efekty wspólnych działań przedszkoli i szkół.         W tym roku zebrano ponad tonę groszówek- to rekord tej akcji.

Zabawy sportowe na stadionie ,,Polonii”

W dniu 16 czerwca wszystkie dzieci z naszego Przedszkola wybrały się na stadion Klubu Sportowego Polonii, aby tam wziąć udział w finale akcji „Polonia dla przedszkoli”.
Na dzieci czekało wiele atrakcji: gry i zabawy sportowe z trenerami, mini mecze piłkarskie, strzały na bramkę oraz akrobacje na „dmuchańcach”.
Na zakończenie dzieci otrzymały drobne upominki oraz przekąski.

Dzień dziecka w przedszkolu

Z okazji Dnia Dziecka w przedszkolu przygotowano dla dzieci wiele atrakcji.
Imprezę w ogrodzie dla dzieci poprowadził klaun Piotr. Na rozgrzewkę dzieci tańczyły i skakały w rytmie przebojów, było wiele kółeczek, wężyków, a także indywidualnych popisów tanecznych.

Po tanecznych zabawach przyszedł czas na inne atrakcje m.in. pokaz żonglerki, akrobatyki oraz  śmieszne gagi w wykonaniu klauna.
Po zabawie, tańcach i innych atrakcjach, na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka -każde z nich zostało obdarowane upominkiem.

Goście w przedszkolu

W dniu 14 maja nasze przedszkole odwiedził:  Zastępca Burmistrza Dzielnicy Śródmieście Pan Krzysztof Czubaszek oraz Naczelnik Wydziału Oświaty i Funduszy Europejskich Pan Łukasz Kasprzak. Ta szczególna wizyta zorganizowana została z powodu przyznania  Nagrody Prezydenta m. st. Warszawy Sapere Auso dla  Pani dyrektor Ireny Tokarczyk  Podczas krótkiej uroczystości zaprezentowała się każda z grup, a następnie wręczona została nagroda. Wzruszona pani dyrektor serdecznie dziękowała za tak ogromne wyróżnienie, podkreśliła również pracę i zaangażowanie wszystkich  pracowników przedszkola. Gratulujemy !

Zajęcie modelowe w grupie I

W dniu 13 maja w grupie I odbyły się zajęcia modelowe dla nauczycieli z Warszawy prowadzone przez panią Katarzynę Bachurę.
Tematem zajęć były „Działania kulinarne dzieci 3-letnich”. Maluszki rozpoczęły od rozpoznawania i nazywania owoców za pomocą dotyku, dzieliły się też pomysłami na to co można przygotować z owoców. Po krótkiej rozmowie na ten temat, dzieci udały się do łazienki, umyły ręce, założyły fartuszki i pełne zapału zabrały się do pracy. Najpierw kroiły wybrane przez siebie owoce, segregowały je do odpowiednich misek, a następnie przygotowywały kolorowe szaszłyki owocowe. Finałem działań kulinarnych była degustacja, wszystkie dzieci chętnie próbowały i częstowały się przygotowanymi kolorowymi i zdrowymi szaszłykami.

,,Popołudnie z rodzicami” w grupie II

Majowe ,,popołudnie z rodzicami” odbyło się pod znakiem zabaw ruchowych. Mama Stasia,  Pani Ania, zaproponowała wesołe zabawy w sali gimnastycznej wykorzystując metodę ruchu rozwijającego. Wszyscy dobrze się bawili. Było to wyjątkowo miłe zakończenie spotkań z rodzicami w tym roku szkolnym.

Wycieczka autokarowa grup III i IV

W dniu 30 kwietnia dzieci z grupy III i IV zwiedziły Skansen w Kuligowie koło Radzymina.

Wycieczka autokarowa grup I i II

W dniu 29 kwietnia dzieci z gr.I i z gr.II pojechały na wycieczkę autokarową na Rancho Bena. Dzieci zostały oprowadzone po obiekcie, uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych przy muzyce i w zajęciach plastycznych, na których wykonały koguciki z gliny. Przedszkolaki spacerowały i bawiły się w lesie, zbierały szyszki i pozowały do zdjęcia pamiątkowego. Dzieci oglądały zwierzęta zamieszkałe na Ranczu Bena oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. Na koniec  przy dużym stole dzieci zjadły wspólny poczęstunek- apetyt wszystkim dopisywał.

Dzień Ziemi w grupie III

W ramach realizacji tematu kompleksowego „Dbamy o Ziemię”, przedszkolaki z grupy III zdobywały wiedzę z zakresu ekologii.
Jednym ze sposobów realizacji tematu były obchody Dnia Ziemi. Dzieci wymyślały różne sposoby ochrony naszej planety, rysowały dla niej laurkę, wykonały ekologiczne drzewa z rolek po papierze toaletowym oraz pojazdy z butelek plastikowych.

Galeria przedszkolna ,,Kolory wiosny”

W dniu24 kwietnia  w naszym przedszkolu otwarto Galerię prac plastycznych „Kolory wiosny”. Wszystkie wystawione prace przygotowały dzieci wraz ze swoimi rodzicami. Za pomoc w stworzeniu Galerii na każdego artystę czekał pamiątkowy dyplom i upominek. Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim autorom  wiosennych prac.

Projekt edukacyjny ,,Bezpieczny przedszkolak”

W marcu 4- i 5-latki z naszego przedszkola uczestniczyły w projekcie zewnętrznym „Bezpieczny przedszkola”. Projekt obejmował dwa spotkania z policjantem i jedno spotkanie z lekarzem, w czasie których dzieci utrwalały wiedzę z zakresu zdrowia i bezpieczeństwa.
Pan policjant uświadamiał dzieci, że muszą zachować ostrożność w kontaktach z nieznajomymi oraz poruszony został temat agresji wśród rówieśników i sposobów jej zapobiegania, przypomniano dzieciom także telefon alarmowy 112. Pan doktor rozmawiał z dziećmi nt. zdrowego odżywiania. oraz sposobu reagowania podczas ataku psa,
Na zakończenie każdego ze spotkań dzieci otrzymały książeczki edukacyjne autorstwa Małgorzaty Supińskiej, związane z tematem zajęć.

Wiosna w grupie II.

Dzieci z grupy II wzbogacały wiedzę na temat aktualnej pory roku. Tematowi wiosennemu towarzyszyły różnorodne działania: sianie nasion, obserwacje przyrodnicze w kąciku przyrody, sadzenie wyrośniętych sadzonek w ogrodzie, spacer do parku, zabawy zainspirowane piosenką o nasionku, zabawy  ruchowe i rytmiczne z woreczkami napełnionymi powietrzem.  W ogródku dzieci prowadziły obserwacje przyrodnicze związane z owadami i pierwszymi  kwiatami.

Premiera spektaklu globalnego ,,Podróż do Afryki”

W dniu 16 III odbyła się premiera spektaklu globalnego ,,Podróż do Afryki”. Spektakl w wykonaniu wszystkich dzieci i nauczycieli zaprezentowany został nauczycielom   w ramach doskonalenia zawodowego oraz  Festiwalu Teatralnego Przedszkolaków ,,Lalka i Ja”. Przygodę słonia Bombika obejrzeli także rodzice (20 III) oraz dzieci z pobliskich placówek (30 III).

Podróże po świecie- Afryka- realizacja tematu ogólnoprzedszkolnego

Wszystkie Kolory Świata-  akcja charytatywna UNICEF

W lutym nasze przedszkole wzięło udział w akcji charytatywnej „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF. Każda grupa wykonała lalki. Licytacja odbywała się od 9 do 13 lutego w przedszkolu. Wystawiona została również puszka do której można było dołożyć swoją cegiełkę/wpłatę na rzecz dzieci w Sudanie Południowym. Łącznie zebraliśmy 750 zł. za które to pieniądze zostaną zakupione szczepionki dla dzieci. 

Wszystkim serdecznie dziękujemy !

,,Popołudnie z rodzicami ” w lutym.

Styczniowe ,,popołudnie z rodzicami”

Ozdoby świąteczne na choinkę przedszkolną

Podczas grudniowego ,,popołudnia z rodzicami wykonane zostały ozdoby świąteczne, którymi udekorowana została przedszkolna choinka. Wszystkim dziękujemy za udział w tej przedświątecznej akcji.

Akcja charytatywna ,,Dary dla dzieci z Domu Małego Dziecka

W dniu 2 XII  zostały przekazane zgromadzone przez Rodziców z przedszkola dary dla dzieci z Domu Małego Dziecka przy                            ul. Międzyparkowej . Pani dyrektor w imieniu swoim i dzieci serdecznie podziękowała za zaangażowanie Rodziców z Przedszkola Nr 206.

Spotkania z gośćmi- IX- X

W przedszkolu dzieci spotkały się z gośćmi: wolontariuszką z Biblioteki Nr 24, funkcjonariuszami policji, instruktorem z LOP, kucharką, mamami, które czytały dzieciom.

Galeria przedszkolna  Przepisy na zdrowe dania

Październikowe ,,popołudnie z rodzicami”

Wspólne działania dzieci i rodziców: gr. I- jesienne liście, gr. II- sałatka owocowa, gr. III i IV- ludziki z kasztanów.

Jesienne spacery- gr. II, III i IV

Wyjścia dzieci z grupy III i IV do SP Nr 158

Wycieczka na Rancho Bena – wrzesień 2014 r.

Spektakl Globalny:

Zajęcia Sportowe w Grupie IV:

Zajęcia Otwarte w Grupie II:

Wiosenne Zabawy w Ogrodzie: