Wychowujemy, wspomagamy i uczymy
przyszłe pokolenia

GALERIA

ROK SZKOLNY 2021/2022.

TYDZIEŃ KODOWANIA

Od 18 do 22 X dzieci we wszystkich oddziałach realizowały różnorodne zadania edukacyjne w ramach tygodnia kodowania. W naszych propozycjach zabawy około programistyczne wplatane były do aktywności dydaktycznych.  Można kodować w edukacji matematycznej, społecznej, językowej, artystycznej itp. Oto pierwsze zdjęcia z dziecięcych działań.

WARSZTATY MUZYCZNO- TANECZNE

Piątek był dniem interesujących zabaw tanecznych wokół historii o lwie. Dzieci były bardzo zaangażowane w zaproponowane zabawy. To było wesołe, muzyczne zakończenie tygodnia. Oto zdjęcia …

JESIENNY SPACER

Dzieci z oddziału II  21 X wygrały się w okolice Fontany, by zebrać dary jesieni. Spacer był krótki, z uwagi na zbliżający się deszcz 🙂 Dzieci przyszły zadowolone, zebrały kasztany i żołędzie do zabaw matematycznych i tematycznych.

WYCIECZKA AUTOKAROWA

Pogoda od rana nie zachęcała do wyjazdu ale wszystkie dzieci były gotowe, więc ruszyliśmy do Parku Młociny. Wycieczka była podsumowaniem realizowanych tematów o jesieni i drzewach. Każda grupa miała różne zadania i plany- spacer ścieżką przyrodniczą, poszukiwanie zwierząt, oglądanie barw jesiennych. Finałem pobytu był wspólny poczęstunek oraz zabawy na placach zabaw. To był dzień pełen wrażeń, oto pierwsze zdjęcia z pobytu w parku…

DARY JESIENNEJ PRZYRODY

15 X dzieci z oddziału III wyruszyły do parku, by zebrać różny materiał przyrodniczy- liście, kasztany, żołędzie itp. Spacer był owocny, dzięki rzeczom przyniesionym do naszego ogródka dzieci układały wzory, kompozycje wg własnych pomysłów. Oto kilka zdjęć:)

ZABAWY SPORTOWE Z TRENERAMI

12 października dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych z trenerami KS ,,Polonia”. Wszyscy wykazali się duża sprawnością ruchową, umiejętnościami piłkarskimi i szybkością. Bardzo dziękujemy trenerom za wizytę w naszym przedszkolu.

DZIEŃ DRZEWA

Dzień Drzewa to nie tylko akcje sadzenia drzew, ale wiele różnorodnych działań wokół drzew i dla drzew. Inicjatorem Dnia Drzewa był Amerykanin –gubernator stanu Nebraska, znawca i miłośnik przyrody. W 1872 r., , zwrócił się z apelem do rodaków by 10 kwietnia kto może posadził drzewo. Argumentował, iż „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”. Idea jego spotkała się z szerokim odzewem i tego dnia w USA zasadzono ponad milion drzew. I tak, od tamtej pory, co roku, w drugą niedzielę kwietnia w USA świętowany jest Arbor Day. W Polsce ten dzień przypada 10 X. Oto zdjęcia z działań dzieci wokół tematu DRZEWO.

WIZYTA W ZOO

W piątek dzieci z oddziału IV wyruszyły  na wycieczkę do ZOO. W działań wokół  tematu Zwierzęta, dzieci wzbogaciły informację o ssakach, rybach żyjących w wodzie i zwierzętach dzikich.  Po powrocie do przedszkola omawiany temat był kontynuowany.

WIZYTA W TEATRZE

7 października dzieci z oddziału III wyruszyły busem do Teatru Guliwer  na spektakl pt: ,,Ach, jak cudowna jest Panama”. dzieci z zaciekawieniem śledziły losy bohaterów. Wyjazd do teatru wywołał wielką radość  i wspaniale przeżycia wśród dzieci.

DZIEŃ ZWIERZĄT

Październik rozpoczęliśmy od interesujących działań ogólnoprzedszkolnych z okazji Dnia Zwierząt. Temat ten wzbudził wielkie zainteresowanie wśród dzieci młodszych i starszych.  Zwierzęta były inspiracją do rozmów, działań plastycznych, zagadek, zabaw ruchowych, naśladowczych, zabaw dydaktycznych. Oto zdjęcia z oddziałów:)

SPACERY DZIECI

W ostatnim  tygodniu września pogoda sprzyjała spacerom. Dzieci z oddziału II i III, które rozmawiały o zasadach bezpiecznego poruszania się oraz poznawały znaki drogowe, wyruszyły na spacer w okolicach przedszkola. Dzieci najmłodsze spacerowały w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci z oddziału IV wyszły do Szkoły podstawowej nr 158- uczestniczyły w zabawach na boisku i poznały pomieszczenia szkolne.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka obchodzony był 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten dostarczył dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspólnej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

DZIEŃ KROPKI

Dzień KROPKI, to dzień odwagi, wiary we własne możliwości, rozumienia swojej wartości poprzez odpowiednie zabawy. Wtorek 15 września wypełniony był kolorowymi kropkami. Pojawiały się wszędzie- w sali, a także na naszych ubraniach. Nauczyciele podczas zajęć dydaktycznych przedstawiali genezę – charakterystykę i znaczenie tego dnia.  Dzieci zaprezentowały się w swoich kropkowych strojach, brały udział w różnorodnych grach i zabawach kropkowych, wykonywały kropkowe dzieła sztuki oraz szukały kropek w najbliższym otoczeniu – również w ogrodzie. Z ogromną uwagą przedszkolaki słuchały opowiadania o zwyczajnej, małej kropce, która tak bardzo zmieniła życie pewnej dziewczynki o imieniu Vashti. Ta niezwykła historia uświadomiła przedszkolakom, że każdy człowiek – mały i duży – ma swoją wartość. Każde dziecko ma zdolności, talenty, choć czasem bardzo ukryte. Każde dziecko jest wartościowe!

 

Czytaj dalej →

ROK SZKOLNY 2020/2021

IMPREZA W OGRODZIE

Ostatnie wydarzenie w roku szkolnym 2020/2021 odbyło się w naszym ogrodzie. Pogoda dopisała 🙂 goście również. Na uczestników czekało wiele atrakcji: pokaz wielkich baniek, pokaz magika oraz zabawy z wodzirejem, poczęstunek. Dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców  na naszym maszcie w ogrodzie znalazła się flaga ze zmodernizowanym Logo przedszkola. Dziękujemy. Najważniejszym punktem spotkania było oczywiście pożegnanie dzieci odchodzących do szkoły- tradycyjnie dzieci otrzymały plecaki. To szczególny moment- wiele emocji, dumy i satysfakcji. Gratulujemy dzieciom i rodzicom. Oto pierwsze zdjęcia, wkrótce jeszcze więcej….

GALERIA PRZEDSZKOLNA

8 czerwca została otwarta galeria prac plastycznych na temat ulubionej aktywności fizycznej. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonali obrazki różnymi technikami plastycznymi. Oglądając naszą galerię okazuje się, że dzieci z rodzicami lubią spędzać  aktywnie czas, np: jeżdżąc na rowerze, hulajnodze, grając w piłkę, pływając. Niektóre dzieci wspinają się na skałkach, uczestniczą w zajęciach baletowych i tanecznych. Wszyscy autorzy otrzymali piłki. Gratulacje 😉

DZIEŃ DZIECKA

Z okazji Dnia Dziecka w  przedszkolu odbyły się zabawy w ogrodzie. Pan wodzirej proponował różnorodne tańce i zabawy.. Oto zdjęcia z tego dnia. Zabawa była udana, dużo radości dzieci w naszym kolorowym ogrodzie.

SPEKTAKL O SYRENCE

Projekt teatralny ,,Podróże po świecie- Dania” dobiegł końca… 21 maja dzieci uczestniczyły w spektaklu  ,,O tym, jak Syrenka uratowała życie w morzu”. W tym roku, z uwagi na pandemię, historia głównej bohaterki opowiedziana została w każdym oddziale oddzielnie. Dzieci jak zwykle wcieliły się w swoje role i zadania aktorskie, pomagając Syrence uratować zwierzęta morskie. Prezentacja spektaklu dla Rodziców nie była możliwa, więc nauczycielki przesłały prezentację multimedialną. Mamy nadzieję, że historia Syrenki spodobała się także dorosłym 😉 W ten sposób kolejna podróż zakończona, dzieci,  jak zwykle bawiły się dobrze, były przejęte historią 🙂

SPOTKANIE Z GOŚĆMI

19  maja dzieci uczestniczyły w zajęciach na temat klocków Lego. Goście opowiedzieli o historii klocków i zaproponowali różne zabawy i konkursy z wykorzystaniem przyniesionych klocków. Dzieci na koniec otrzymały mini zestaw klocków a w przedszkolu został duży pojemnik z klockami do dalszych konstrukcji.
Bardzo dziękujemy za wizytę w naszym przedszkolu 🙂

 WARSZTATY KONSTRUKCYJNE

13 maja dzieci konstruowały mosty. Instruktor przekazał dzieciom wiele ciekawostek i wiadomości o rodzajach, sposobie konstrukcji oraz łączenia klocków. Efekty wspólnych, końcowych działań były imponujące. Oto zdjęcia…

WARSZTATY KULINARNE

Poniedziałek był dniem na działania kulinarne inspirowane kuchnią duńską, w ramach realizacji projektu teatralnego ,,Podróże po świecie – Dania”. Wspólnymi siłami, wg przepisu gości z Dietynovej, dzieci wykonały ciasteczka duńskie Pebernødder. Aromaty przypraw (imbir, cynamon, kardamon) i zapach pieczonych ciastek roznosiły się po całym przedszkolu :). Również w taki sposób można odkrywać Danię.

KWIATY NA NARODOWE ŚWIĘTO

Początek maja to kolejna inicjatywa Rodziców i dzieci z oddziału III- nasz taras został ozdobiony kwiatami w barwach narodowych. W tym roku cały nasz taras upiększony został  pelargoniami i bratkami posadzonymi przez dzieci z  oddział III. Dziękujemy 🙂

FINAŁ TEMATU O KSIĄŻCE W ODDZIALE IV

Dzieci uczestniczyły w różnorodnych działaniach podsumowujących projekt, decydowały o swojej aktywności, wybierając  kolejność i liczbę zadań. Puzzle sensoryczne bardzo podobały się większości dzieciom.

PROJEKT EDUKACYJNY: KSIĄŻKA

Ostatni tydzień kwietnia to czas rozmów i działań wokół tematu książka. Dzieci dowiadują się jak powstaje książka, słuchają tekstów, samodzielnie oglądają i czytają wybrane książki. W oddziale IV powstają książki zaprojektowane przez dzieci- wkrótce wystawa.

SPEKTAKL TEATRALNY

27 kwietnia dzieci uczestniczyły w wyjątkowej opowieści w formie spektaklu teatralno-taneczny. Oglądając przygody bohatera ilustrowane muzyką klasyczną P. Czajkowskiego, były bardzo zaangażowane i przejęte. Był to czas na rozwijanie wyobraźni, dzieci były bardzo zadowolone.

WOLONTARIAT Z BIBLIOTEKI

20 kwietnia dzieci spotkały się z Panią Ewą z biblioteki nr 24. W ramach realizacji projektu o książce dzieci poznały różne rodzaje książek, nie tylko do samego czytania ale opowiadania i manipulowania obrazkami. Takie książki wywołują zaciekawienie, sprzyjają rozwijaniu pomysłowości i fantazji, zachęcają do własnego tworzenia książek.

KWIATY W NASZYM OGRÓDKU

W naszym ogrodzie coraz intensywniej rozwijają się pąki na drzewach i krzewach- są małe listki i kwiatki. Na rabatach zakwitły również pierwsze kwiaty. Oto nasza  wiosna na powitanie dzieci !

DINOZAURY W ODDZIALE I

A oto na koniec, podsumowanie projektu marcowego o dinozaurach. Było bardzo interesująco, sami zobaczcie:)

PROJEKT TEATR

Zakończył się ostatni już mini-projekt w ramach działań zdalnych, od 19 kwietnia wracamy do przedszkola. Projekt Teatr inspirowany był baśniami i prezentacjami związanymi z teatrem. Z nadesłanych zdjęć wynika, że dzieci poznawały baśnie, tworzyły kukiełki a przede wszystkim tworzyły przedstawienia. Brawo !

PROJEKT KLOCKI

Za nami realizacja kolejnego mini-projektu. Dzieci wykonywały różnorodne zadania zaproponowane przez nauczycielki. Otrzymaliśmy także zdjęcie  od Olgi z przesłaniem 🙂 Dziękujemy. A oto zdjęcia…

PROJEKT WIELKANOC

Ograniczenie funkcjonowania przedszkola nie przeszkodziło, by wspólnie z Rodzicami dzieci realizowały nadesłane przez nauczycielki propozycje działań wokół tematu Wielkanoc. Oto migawki fotograficzne nadesłane do nauczycielek. Bardzo dziękujemy 🙂

PRACE OGRODNICZE

Środa była dniem na prace związane z sianiem i sadzeniem w ogrodzie: dzieci z oddziału I posiały nasiona pomidorów, ogórków i rzodkiewki a dzieci z oddziału III posadziły bratki, które stały się ozdobą naszego tarasu. W pozostałych oddziałach kąciki przyrody także się zmieniają, są inspiracją do obserwacji przyrodniczych.

DZIEŃ WIOSNY

W ramach ogólnoprzedszkolnego Dnia Wiosny w przedszkolu zrobiło się kolorowo i wiosennie, pojawiła się nawet Marzanna. Dzieci zainspirowane tematem tańczyły, śpiewały, rozwiązywały zagadki, wzbogaciły kąciki przyrodniczy o nowe zasiane pojemniczki. Będzie to czas na obserwacje, co wyrośnie z nasion 🙂 W wielu grupach powstały także  wiosenne rysunki. W szatni  znalazły się dziś tulipany  i wielki  bocian.

IDZIE WIOSNA

Od 22 marca rozpoczęliśmy działania zainspirowane wiosną. W poniedziałek dzieci wysłuchały wiosennego koncertu muzycznego. W wielu grupach zasiane zostały nasiona, posadzone cebulki oraz powstały kąciki tematyczne. To jeszcze nie koniec 🙂

PROJEKT AFRYKA

19 marca dzieci z oddziału III zakończyły realizację projektu Afryka. Dzieci poznając przygody Kazika w Afryce, poznawały ten kontynent, szukały odpowiedzi na nurtujące je pytania, działały twórczo. W oddziale III było w ostatnim czasie bardzo interesująco.

KOSMOS W ODDZIALE IV

Dla najstarszych dzieci działania wokół tematu Kosmosu trwają dalej. Wiele eksperymentów i działań inspirowanych przez nauczycielkę wzbogacają wiedzę dzieci, rozwijają ciekawość oraz uczą poszukiwań informacji w gazetkach i książkach. Bardzo ekscytujące dla dzieci było wykonanie Kosmosu w słoiku 🙂

DZIEŃ PSA

Początek marca to działania ogólnoprzedszkolne wokół Dnia Psa. Dzieci ze wszystkich oddziałów uczestniczy w zabawach ruchowych, muzycznych oraz edukacyjnych zainspirowanych tym tematem. Radości było mnóstwo a efektem w wielu grupach rysunki zwierząt.
Warczy, skomli, gryzie kijek, Biega, skacze, czasem wyje Chociaż piszczy, chociaż szczeka, Przyjacielem jest człowieka A Ty już na pewno wiesz, Ze zwierzęciem tym jest?….Pies

AKWARIUM

W oddziale II dzięki zaangażowaniu Rodziców akwarium wygląda teraz jak nowe :). Dzieci uważnie obserwują rybki, zwłaszcza nowe, zamieszkałe od tygodnia. Bardzo dziękujemy za pomoc.

MARZEC W DZIAŁANIACH DZIECIĘCYCH

Marzec rozpoczął się tematyką zwierząt w trzech oddziałach oraz tematyką kosmosu w oddziale IV. Realizacja tych tematów związana była z zainteresowaniami dzieci, w większości oddziałów jest to realizacja metodą projektów- nauczycielki podążają za pytaniami dzieci i ich propozycjami. Wszyscy są bardzo zaangażowani, padają bardzo interesujące pytania od dzieci na zagadnienia ich interesujące. W oddziale II chłopcy projektują tory zjazdowe dla małych samochodów. Kilka zdjęć z tego tygodnia.

WOLONTARIAT Z BIBLIOTEKI

Ponownie rozpoczynamy współpracę z Biblioteką nr 24. Dzieci raz w miesiącu  będą słuchały czytanych  opowiadań o różnej tematyce. W marcu tajemnicza książeczka o Warszawie i wiersze J. Tuwima.
Dziękujemy za wizytę.

EKSPERYMENTY I DOŚWIADCZENIA NA KONIEC MIESIĄCA

Koniec lutego obfitował w różnorodne eksperymenty, sprawdziany sportowe, nowe techniki plastyczne, rozwijanie motoryki małej oraz ostatnie wykorzystanie śniegu. Oto  zdjęcia ilustrujące działalność dziecięcą 🙂

DZIEŃ KOTA

Światowy Dzień Kota wypada 17 lutego. Koty to jedne z najpopularniejszych zwierząt domowych. W starożytnym Egipcie uważane były za święte. Człowiekowi towarzyszą już od wielu tysięcy lat, a pomimo tego nigdy nie wyzbyły się swojej niezależności. W naszym przedszkolu dzieci w każdym oddziale uczestniczyły w różnorodnych działaniach i zabawach. Powstało wiele prac plastycznych zainspirowanych kotami…

WARSZTATY KULINARNE

16 lutego w ramach warsztatów ,,Mistrzowie gotowania”, dzieci wykonały sałatkę ziemniaczaną z ziemniaka, jabłka, ogórka, kapusty pekińskiej i sosu na bazie musztardy, oleju i soku z kwaszonych ogórków Jak zwykle był to czas do samodzielnego wykonywania zadań zgodnie z przepisem, próbowania różnych smaków i zdobywania wiedzy o zdrowym odżywianiu.

STYCZNIOWE ZABAWY DZIECI

W ostatnim tygodniu stycznia pogoda inspirowała do zabaw badawczych ze śniegiem i zabaw w kodowanie w oddziale IV, do działań plastycznych w oddziale  II i III oraz do zabawy w kodowanie w oddziale I.

WARSZTATY ARCHITEKTONICZNE

Początek tygodnia rozpoczął się warsztatami, na których dzieci poznawały tajniki budowli tj. wieże, rotundy. Dzieci  działały wg planu wykorzystując drewniane klocki. Oto efekty  pomysłowych  ,,architektów”

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Koniec tygodnia to finał przygotowań niespodzianek dla Babć i Dziadków. Dzieci wykonały obrazki, breloczki, laurki oraz został nagrany występ grupowy z piosenkami, tańcami, wierszami i życzeniami.
Mamy nadzieję, że wnuczęta sprawią takimi niespodziankami radość swoim najbliższym.
Przesyłamy najserdeczniejsze życzenia.

KONCERT MUZYCZNY

Dnia 18 stycznia dzieci wysłuchały koncertu muzycznego na temat Babci i Dziadka. Podczas opowieści słownych i muzycznych dzieci poznały zabawy ruchowe  babć z dawnych lat oraz wysłuchały piosenek z lat dziecięcych swoich dziadków.

ZIMOWE ZABAWY

W ostatnim czasie piękna zimowa pogoda sprzyjała zabawom w ogrodzie: lepienie kulek śniegowych, bałwanów, przygotowaniu karmników  dla ptaków. W oddziałach powstały różnorodne prace plastyczne inspirowane aktualną porą roku. Wokół jest bajecznie i zimowo :). Oto kilka zdjęć…

AKCJA ŚWIĘTO DRZEWA

Po raz czwarty warszawskie placówki oświatowe i wychowawcze dołączyły do akcji „Warszawskie Święto Drzewa – Milion drzew dla Warszawy”. Dzięki zaangażowaniu blisko 150 przedszkoli i szkół posadzono ponad 2300 drzew m.in. jarzębów, lip, jabłoni i klonów. Z nadesłanych sprawozdań z podjętych różnorodnych działań dla drzew i wokół drzew wyłoniono najlepsze inicjatywy.

Przedszkole Nr 206 otrzymało statuetkę za najlepszą inicjatywę- posadziliśmy wspólnie z rodzicami 94 drzewa 🙂

Miasto Stołeczne Warszawa, Zarząd Zieleni m.st. Warszawy i Klub Gaja serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za włączenie się w zazielenianie Warszawy i okolic.

ZAJĘCIA O ZASADACH BEZPIECZEŃSTWA

15 grudnia dzieci z oddziałów III i IV spotkały się z funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Tematem rozmów  i różnorodnych zadań było bezpieczeństwo, sposób zgłaszania zdarzeń oraz nazywanie i rozpoznawanie funkcjonariuszy, których celem jest dbanie o bezpieczeństwo- policja, straż miejska, straż pożarna. dzieci jak zawsze wykazały się dobrą wiedzą w tym zakresie.

WIZYTA MIKOŁAJA

Dzieci z zaciekawieniem czekały na spotkanie z Mikołajem. Przedszkole zostało  świątecznie udekorowane na wizytę gościa 11 grudnia.
Mikołaj był z Elfem, który rozmawiał z dziećmi, śpiewał i tańczył. Dzieci miały okazję porozmawiać z Mikołajem, wręczyć mu upominki, zaśpiewać piosenki i oczywiście otrzymać prezenty.

WARSZTATY W KUCHNI MOLEKULARNEJ

W dniu 7 XII w ramach Mikołajek dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach kuchni molekularnej- eksperymentach z ciekłym azotem. Podczas doświadczeń, dzieci zobaczyły co się dzieje z jedzeniem np. chrupkiem kukurydzianym zanurzonym w ciekłym azocie, chrupek usztywnił się i zamarzł, przy jedzeniu go z naszych ust i nosów wydobywał się dym 🙂 Najbardziej efektowne okazało się końcowe doświadczenie, w którym prowadzący nalał do naczynia wrzącej wody, a następnie małymi porcjami wlewał ciekły azot. Połączenie gorącej wody i lodowatego azotu wytworzyło widowiskowy dym unoszący się na naszej sali. Na końcu tworzono lody owocowe z owoców z dodatkiem azotu 🙂 Było pysznie 😉

DZIEŃ MISIA

Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. Sam pluszak jest ponadto symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. Nic dziwnego, że pluszowe misie z dzieciństwa często towarzyszą nam również w dorosłości i są chętnie wybierane jako maskotki uświetniające różne miejsca czy wydarzenia. W tym dniu również w naszym przedszkolu miś został bohaterem różnych działań dzieci. Oto kilka zdjęć 🙂

WARSZAWSKA ENERGIA

Głównym celem programu „Warszawska energia” jest uświadomienie dzieciom istnienia energii i jej znaczenia w codziennym życiu oraz przekazanie w przystępny sposób młodym mieszkańcom Warszawy wiedzy na temat oszczędzania energii oraz możliwości jej pozyskiwania ze źródeł odnawialnych, a także określenie działań pozwalających na racjonalne z niej korzystanie, które można podjąć w domu, w przedszkolu. W dniu 25 listopada dzieci z oddziału IV uczestniczyły w zajęciach w ramach tego projektu. Oto kilka zdjęć…

Dyplom

ZABAWY BADAWCZE W ODDZIALE III

Dzieci z oddziału III uczestniczyły w eksperymentach z wykorzystaniem barwników. Malowanie na mleku i tworzenie kolorowego deszczu wywołały wielkie zaciekawienie. Dzieci  były zachwycone efektami swoich działań 🙂

DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania  został zainicjowany w 2007 roku przez Komisarza Unii Europejskiej i Euro- Toques- organizację zrzeszającą szefów kuchni. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych , dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków. W przedszkolu 16 listopada był Dniem Zdrowego Śniadania. W każdej grupie odbywały się zadania wokół tego tematu- np: sałatki owocowe, szaszłyki owocowe, wspólne śniadanie przy ,,dłuugim” stole. Temat ten był kontynuowany przez kolejne dni m.in. we wtorek odbyły się warsztaty kulinarne”Mistrzowie gotowania” dzieci wykonały pyszne, zdrowe i kolorowe koktajle warzywno-owocowe.

ZABAWY W ODDZIALE IV

Listopad w oddziale IV to czas różnorodnych zabaw rozwijających motorykę małą i dużą- tory przeszkód, zabawy zręcznościowe, działania plastyczne. Wszystko to wspiera dzieci do rozwijania ich umiejętności. Forma zabawy sprzyja dobrym wrażeniom i radości u dzieci 🙂

SPOTKANIE PRZYRODNICZE W OGRODZIE

W dniu 13 listopada  dzieci z oddziału IV uczestniczyły w ogrodzie w zajęciach przyrodniczych z gościem. Obserwowały ptaki występujące w naszym ogrodzie a gość opowiadał  o ich zwyczajach. Dzieci poznały wiele ciekawostek o ptakach, które  często są w naszych parkach i ogrodach np., że jeden z gatunków gołębi -synogarlica przywędrował do  nas z okolic Turcji, że jemiołuszka robi gniazda w miejscach przygotowanych przez dzięcioła, że jest też dzięcioł zielony, który wydaje inne dźwięki. Dzieci oglądały też zdjęcia zwierząt, które można spotkać w mieście. Podczas zajęć -jakby na zaproszenie przylatywały do ogródka ptaki – sikorka, sroka, gawron, wrona i gołębie.  Zajęcia bardzo podobały się dzieciom. Bardzo dziękujemy za spotkanie!

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 10 listopada dzieci rozmawiały o Polsce, jej symbolach a także odśpiewały hymn. Temat zainspirował do różnorodnych działań m.in. w związku z barwami narodowymi. Na koniec dnia dzieci wyszły z przedszkola z flagą Polski.

PROJEKT ,,SEGREGUJ NA 5″

Dzieci wzięły udział w zadaniach związanych z akcją ,,Segreguj na 5″ -projekcie współfinansowanym przez Urząd m.st. Warszawy (Biuro Edukacji). Projekt ten skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, uczęszczających do placówek edukacyjnych na terenie Warszawy. Cele projektu jest upowszechnienie zasad segregacji śmieci wśród społeczności warszawskiej, poprzez zwiększenie wiedzy i świadomości na temat segregacji wśród dzieci w wieku przedszkolnym oraz wśród ich nauczycieli i opiekunów.

6 listopada dzieci uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez trenera, wykazały się dużą wiedzą w tym zakresie:) Brawo !

GOŚĆ W ODDZIALE 4

4 listopada dzieci z oddziału IV spotkały się z lekarzem. Celem wspólnych działań, rozmowy i eksperymentu było wzbogacenie wiedzy o zdrowiu,  właściwym zachowaniu się w dobie pandemii oraz właściwym odżywianiu – omówiono piramidę żywieniową. Dziękujemy za wizytę 🙂

GALERIA PRZEDSZKOLNA

27 października otwarta została Galeria przedszkolna. Tematem wiodącym wszystkich prac były jesienne drzewa. Różnorodność technik, wykonanie, zastosowanie materiałów plastycznych oraz przyrodniczych spowodowały, że nasza Galeria wygląda imponująco i inspirująco. dzieci otrzymały dyplomy i drobny upominek. Bardzo dziękujemy za wspólne stworzenie naszej Galerii 🙂 Brawo ! Prace zamieszczone w szatni można oglądać do 5 listopada. Zapraszamy.

ZABAWY W KODOWANIE

Październik był początkiem zabaw w każdym oddziale  w kodowanie na dywanie. Nauczycielki zaproponowały zajęcia, które wprowadzały dzieci w świat kodowania. Dzieci rozwijały logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, umiejętność pracy zespołowej, aktywności z wykorzystaniem maty do kodowania, kolorowych kubków, łatwo dostępnych materiałów. Dzieci wykonują zadania, bawią się z radością, nie wiedząc nawet, że to nauka a nie tylko zabawa. W następnych dniach dzieci mogły już w mniejszych zespołach wykonywać różnorodne zadania w tym zakresie. Oto kilka zdjęć…

ZAJĘCIA W ZAMKU KRÓLEWSKIM

16 października dzieci z oddziału IV uczestniczyły w warsztatach  w Zamku Królewskim. Tematem działań był Zwierzyniec Króla Jegomościa. Dzieci zwiedzały komnaty zamkowe i odszukiwały zwierzęta, o których opowiadał przewodnik. Dzieci w ciekawej formie zdobyły wiadomości na temat Zamku oraz polskich królów. Po powrocie do przedszkola dzieci wg własnych pomysłów wykonały zwierzęta z gliny.

DZIEŃ DRZEWA

Święto Drzewa to nie tylko akcja sadzenia drzew, ale wiele różnorodnych działań wokół drzew i dla drzew. W naszym przedszkolu 9 X był dniem zajęć i warsztatów wokół tematu drzew. Każdy oddział na terenie ogródka wybrał i ozdobił swoje drzewo, powstało wiele prac plastycznych, działań edukacyjnych, dzieci wysłuchały opowiadania o drzewie. Na koniec dnia każde dziecko wyszło z przedszkola z sadzonką drzewa, które wspólnie z rodzicami posadzi w wybranym miejscu- takich drzew dzięki zaangażowaniu rodziców posadzonych będzie prawie 90 🙂 Patronat Honorowy tego wyjątkowego dnia objęli Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Klub Gaja  oraz Lasy Państwowe.

WIZYTA W SZKOLE

W ramach wieloletniej współpracy ze SP nr 158, dzieci z oddziału IV  odwiedziły szkołę. Na początku nauczycielki opowiedziały  o szkole i jej patronie. Następnie dzieci uczestniczyły w różnych zabawach na boisku szkolnym. W planie mamy kolejne spotkania 🙂 Dziękujemy za dzisiejszą gościnę.

SPACER DZIECI Z ODDZIAŁU II

Pierwszy jesienny spacer do parku zaliczyły dzieci z oddziału II. Pobyt w parku wywołał wiele radości i energii- dzieci szukały jesiennych skarbów i były bardzo aktywne.

WARSZTATY KULINARNE

6 października odbyły się zajęcia kulinarne z cyklu  Mistrzowie gotowania. Głównym bohaterem był burak. Dzieci przygotowały i zjadły burakową sałatkę Caprese. Wykorzystano następujące składniki: pieczonego buraka, ser mozarella, roszponkę, pesto pietruszkowe i pestki słonecznika. Aromat rozchodził się w całym przedszkolu, było smacznie i ciekawie.

JESIEŃ W ODDZIALE III

Jesień już zawitała… dzieci z oddziału III bacznie przyglądają się zmianom w ogródku, gromadzą w sali materiał przyrodniczy, który wykorzystują do różnorodnych działań. Spacer do Parku Krasińskich wzbudził wśród dzieci wielką radość i zaciekawienie jesiennymi widokami. To był udany dzień 🙂

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka obchodzony był 21 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten dostarczył dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspólnej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Oto kilka migawek fotograficznych z tego dnia:

DZIEŃ KROPKI

15 września po raz drugi w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem zabaw oraz różnorodnych działań było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia.

Tego dnia ubrania dzieci oraz pracowników przedszkola wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta.  Kropka pojawiła się na wielu przedmiotach w przeróżnych postaciach. Były kropkowe dzieła sztuki, kropkowe działania matematyczne, kropkowe opowiadania i wiersze. Oto kilka zdjęć: