Wychowujemy, wspomagamy i uczymy
przyszłe pokolenia

GALERIA

ROK SZKOLNY 2019/2020

Czytaj dalej →

ROK SZKOLNY 2018/2019

IMPREZA  POŻEGNALNA W OGRODZIE

W dniu 14 czerwca odbyła się impreza kończąca rok szkolny 2018/2019. Pogoda letnia, gości bardzo dużo więc spotkanie zaliczamy do bardzo udanych. Był to czas na podziękowania dla rodziców i oczywiście pożegnanie dzieci, które od września rozpoczynają naukę w szkole.  Były to duże emocje dzieci i ich rodziców- życzymy sukcesów. Po części oficjalnej odbyły się zabawy z wodzirejem i poczęstunek. Było kolorowo, wesoło i balonowo. Przesyłamy życzenia miłych wakacji:)  Oto kilka zdjęć…

WYCIECZKA AUTOKAROWA

4 czerwca dzieci wyjechały autokarami do Puszczy Kampinoskiej na Polanę  Lipków. Teren sprzyjał różnorodnym zabawom ruchowym i obserwacjom przyrodniczym. Był to czas relaksu i zabawy. Oto kilka zdjęć z pobytu w Puszczy…

DZIEŃ DZIECKA

31 maja w naszym przedszkolnym ogrodzie odbyła się zabawa z okazji Dnia dziecka. Pogoda dopisała, było słonecznie a ogród został ozdobiony wieloma kolorami. Wodzirej Pan Buźka zaprezentował pokaz magii a potem zorganizował  różnorodne zabawy  ruchowe i taneczne. Było wesoło 🙂 Na koniec dzieci otrzymały upominek- grę zachęcającą do rozwijania sprawności ruchowej.

BAJKOWE GOTOWANIE

Początek tygodnia rozpoczął się smakowicie … Dzieci uczestniczyły w zajęciach kulinarnych. W tym dniu wykonały chrupiącą sałatkę z warzyw, truskawek oraz nasion dyni i słonecznika. Wszystkie składniki połączył aromatyczny sos 🙂 Było pysznie.

GOŚCIE W ODDZIALE I

W dniu 24 maja dzieci z oddziału I spotkały się z Rodzicami Bruna.  Tematem opowieści ilustrowanych zdjęciami i muzyką były Indie. Bardzo ciekawe były były zagadki na temat przypraw kuchni indyjskiej- każdy miał okazję zobaczyć, poczuć i spróbować m.in. imbir, kurkumę. Historie opowiedziane przez gości były bardzo ciekawe, zainteresowały dzieci. Dziękujemy za spotkanie 🙂

ZAJĘCIA ZE STUDENTAMI STOMATOLOGII

Od 16 maja dzieci uczestniczą w cyklu zajęć ze studentami stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Tematem spotkań jest higiena jamy ustnej- dzieci wzbogacają wiedzę o właściwym odżywianiu, sposobach dbania o zęby. Podczas takich zajęć  dzieci mają okazję porozmawiać z gośćmi, wykazać się wiedzą i umiejętnościami w tym zakresie.

SEANS FILMOWY

Dzieci z oddziału III i IV obejrzały film  o Basi w Kinie Muranów. Ta wizyta była bardzo ciekawa dla nich;)

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM LOP

21 maja dzieci spotkały się z przedstawicielem Ligi Ochrony Przyrody. Nasz gość opowiedział o sposobach dbania o przyrodę. W sposób praktyczny dzieci wykazały się ekologiczną postawą- we właściwy sposób przygotowały opakowania plastikowe śmieci. Oto kilka zdjęć…

WIZYTA W AMBASADZIE CHIŃSKIEJ

W dniu 16 maja dzieci, nauczyciele i rodzice z oddziału II i III zostali zaproszeni do Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej na Dzień otwarty z okazji obchodów 70 rocznicy powstania ChRL i nawiązania stosunków dyplomatycznych między Chinami a Polską. Był to wyjątkowy dzień 🙂 Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

GALERIA PRZEDSZKOLNA

Wiosna w pełni a w naszym przedszkolu Wiosenna Galeria prac plastycznych wykonanych przez dzieci wspólnie z rodzicami. Prace stworzone  różnymi technikami oraz z  materiału  ozdobiły przedszkolną szatnię. Serdecznie zapraszamy do oglądania 🙂 Autorom bardzo dziękujemy za udział.

BAJKOWY WOLONTARIAT

W dniu 9 maja dzieci odwiedziła wolontariuszka ze Staromiejskiego Domu Kultury- zapoznała z bajką japońską w ramach programu edukacji kulturalnej. Historia o żółwiu i rybaku Taro bardzo zainteresowała dzieci. W oddziale IV i III powstały interesujące obrazki inspirowane tym spotkaniem.

ROWEROWY MAJ

Od 6 maja dzieci uczestniczą w akcji ogólnopolskiej Rowerowy Maj. Systematycznie przybywa naklejek – punktów na plakatach poszczególnych oddziałów.  W naszym ogródku Pan Wojtek wydzielił specjalne miejsce na coraz więcej pojazdy, którymi przyjeżdżają dzieci- rowerki i hulajnogi 🙂

OSTATNIE ,,POPOŁUDNIE Z RODZICAMI”

W dniu 7 maja odbyło się ostanie w tym roku ,,popołudnie z rodzicami”. W trzech oddziałach odbyły się zabawy ruchowe dzieci i rodziców w ogrodzie a w oddziale IV- zabawy sensomotoryczne. Na koniec w ramach akcji Rowerowy Maj chętni rodzice spotkali się z trenerem, tematem  rozmowy było bezpieczeństwo dzieci podczas poruszania się na rowerze, hulajnodze, przygotowanie dziecka do jazdy na rowerze, przedstawienie celu  kampanii. Wszystkim rodzicom uczestniczącym w ,,popołudniach z rodzicami” w tym roku szkolnym serdecznie dziękujemy za obecność i zaangażowanie 🙂

,,POLONIA” DLA PRZEDSZKOLAKÓW

W dniu 7 maja dzieci uczestniczyły w zabawach sportowych z trenerem ,,Polonii”. Dzieci miały możliwość wykazać się sprawnością, szybkością, zwinnością. Był to bardzo aktywny czas w przedszkolnym ogródku.

ROWEROWY MAJ

W ramach przygotowań do ogólnopolskiej akcji Rowerowy Maj dzieci uczestniczyły w zajęciach z instruktorką. Tematem przewodnim był bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze. Dzieci dowiedziały się o budowie rowerów, rodzajach rowerów, zasadach zabezpieczania pojazdów. Było to ciekawe spotkanie przed naszą akcją.

KONKURS PLASTYCZNY

W marcu dzieci wykonywały obrazki na konkurs plastyczny organizowany przez Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 37. Temat ,,Powietrze to….opowieści wiatru” zainspirował twórców do przestawiania  różnych historii w formie plastycznej. Przedszkole otrzymało dyplom od organizatorów konkursu.

 

 

 

WYCIECZKA AUTOKAROWA

W dniu 11 kwietnia dzieci wyjechały do ,,Wioski pod Kogutem”. Pogoda dopisała- było słonecznie i ciepło… Dzieci zwiedziły mini zoo, poszukiwały krasnali na terenie wioski, wykonywały świeczki z wosku, poznawały różne pióra, wspólnymi siłami wykonały masło dowiadując się, jak robiło się masło dawniej. Był to również czas na na swobodną zabawę na placu zabaw. Dzieci wróciły do przedszkola zadowolone 🙂

WIOSNA W OGRÓDKU

Wiosenne aura obudziła rośliny w naszym ogrodzie.
Oto kilka przykładów pierwszych wiosennych kwiatów 🙂

BAJKA INDYJSKA

W dniu 4 kwietnia odbyła się premiera spektaklu ,,Bajka indyjska” w ramach XXVII Festiwalu Teatralnego dla Przedszkolaków ,,Lalka i Ja”. W spektaklu o indyjskim słoniu wzięły udział wszystkie dzieci i nauczycielki- było to podsumowanie projektu teatralnego ,,Podróże po świecie – Indie”. Dzieci otrzymały małe przytulanki -słonie.

17 maja w Mazowieckim Instytucie Kultury  nastąpiło uroczyste zakończenie festiwalu teatralnego przedszkolaków w roku szkolnym 2018/2019.

INDYJSKIE KLIMATY

Realizacja projektu teatralnego powoli dobiega końca, w naszym przedszkolu powstało bardzo wiele ciekawych prac plastycznych.
Obrazki inspirują dzieci do rozmów o Indiach, są okazją do prezentowania przez dzieci swoich umiejętności i wiadomości. Już wkrótce finał projektu- premiera spektaklu o indyjskim słoniu.

INDYJSKIE SMAKI

W dniu 28 marca dzieci uczestniczyły w spotkaniu na temat smaków indyjskich. Nasz gość opowiedział o charakterystycznych przyprawach kuchni z tego regionu oraz przygotował danie wegetariańskie dla wszystkich dzieci. Było to bardzo interesujące spotkanie, dzieci miały okazję spróbować dania przygotowanego specjalnie dla nich, charakterystycznego dla kuchni indyjskiej.

KSIĄŻKI OD DZIECI Z PRZEDSZKOLA W GORLICACH

  Na początku roku nasze przedszkole wysłało pocztówki i książki o Warszawie dla dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 5 w Gorlicach. W ubiegłym tygodniu spotkała nas niespodzianka- otrzymaliśmy podziękowanie i książki o Gorlicach oraz  bajkę o słoneczku napisaną przez dzieci. Będziemy poznawać uroki tego polskiego  regionu. Serdecznie dziękujemy 🙂

 

 

SPOTKANIE Z GOŚCIEM

W dniu 12 marca dzieci spotkały się z gościem z Indii. Dzieci obejrzały przygotowaną  prezentacja o Indiach. Zagadnienia poruszone z dziećmi to m.in.: symbole Indii, architektura, pory roku, kuchnia, ubiory, języki, przyprawy, zwierzęta. Dzieci poznały sposób witania się i nowe słowo powitalne: ,,namaste”. Bardzo dziękujemy za wizytę w naszym przedszkolu.

POPOŁUDNIE Z RODZICAMI

W dniu 5 marca kolejne ,,popołudnie z rodzicami”. Tematem przewodnim były Indie: dzieci wspólnie z rodzicami rysowały zwierzęta, ozdabiały słonie indyjskie, malowały płótno dla bohatera baśni- Wielkiej Suszy oraz wykonywały węże ze skarpetek.

KONCERT W ODDZIALE IV

W dniu 5 marca do dzieci najstarszych przyszła  w odwiedziny Ewa, nasza absolwentka, siostra chłopca z oddziału IV.  Spotkanie było bardzo miłe, Ewa postanowiła zagrać koncert na wiolonczeli z akompaniamentem taty na gitarze. Dzieci z wielką uwagą słuchały i obserwowały technikę gry na instrumentach. Po występie chętne dzieci mogły spróbować ,,gry” pod kierunkiem gości. Bardzo dziękujemy za wizytę 🙂

WARSZTATY PODRÓŻNICZE

Marzec rozpoczął się spotkaniem z animatorką- podróżniczką, która opowiedziała dzieciom o Indiach. Warsztaty prowadzone były z wykorzystaniem hinduskich przedmiotów codziennego użytku, strojów, zabawek i fotografii. Dzieci dowiedziały się m.in. jak wygląda życie w Indiach, kto to jest fakir, czym bawią się dzieci, wysłuchały muzyki i próbowały wspólnie tańczyć. W ten sposób rozpoczynamy realizację Projektu teatralnego ,,Podróże po świecie- Indie”.

WIZYTA W SPECJALNYM OŚRODKU SZKOLNO- WYCHOWAWCZYM DLA DZIECI SŁABOSŁYSZĄCYCH.

W dniu 28 lutego dzieci z oddziału III uczestniczyły w balu z dziećmi z Przedszkola 343 Ośrodka dla dzieci słabosłyszących. Było dużo muzyki, tańców i konkursów. Jak zawsze dzieci zostały szczególnie zaopiekowane przez nauczycieli z Ośrodka. Dziękujemy za zaproszenie.

TEATRZYK O BAŁWANKU TICO I KRÓLEWNIE FRUNCJI

W dniu 25 lutego dzieci obejrzały musicalową opowieść o przyjacielskim i pomocnym bałwanku, który pomagał rozwiązać problemy zagubionego pingwinka i Królowej. Z pomocą przyjaciół Pana Cukierka i Wielkiego Poety przywrócona została  radość i szczęście w lodowej krainie.  Śpiew  i muzyka, która towarzyszyła opowieści skupił uwagę dzieci na przygodach głównego bohatera.

BAL NAUKOWY

W dniu 20 lutego odbył się po raz pierwszy Bal Naukowy. Patronem i współorganizatorem naszej wspólnej zabawy było Muzeum Marii Skłodowskiej- Curie. W naszym balu uczestniczyły także dzieci z Przedszkola nr 343  dla dzieci słabosłyszących z ul. Zakroczymskiej 6. Na początku nasi goście: Pani Magdalena z Instytutu Fizyki Jądrowej UW i Pan Nikodem – edukator , przeprowadzili pokazy chemiczne i opowiedzieli dzieciom o patronce Muzeum. Największe wrażenia wywołały ,,małe ” wybuchy i  eksperymenty z kolorami. Na pamiątkę  pokazów chemicznych dzieci otrzymały puzzle – upominek  oraz książki o patronce Muzeum przeznaczone dla małych czytelników. Potem oczywiście był bal- tańce, zabawy, słodki poczęstunek… Było bardzo wesoło i przyjemnie.

ZAJĘCIA SPORTOWE W SP nr 158

W dniu 14 lutego dzieci z oddziału IV uczestniczyły w zabawach sportowych na terenie Szkoły Podstawowej nr 158. Zabawy i ćwiczenia odbywały się w sali gimnastycznej pod kierunkiem trenera oraz starszych uczniów. Wszyscy wykazali się zręcznością, szybkością i wytrzymałością.  Gratulujemy 🙂

ZAJĘCIA PLASTYCZNE W DOMU KULTURY ,,MURANÓW”

Dzieci z oddziału IV uczestniczyły w kolejnych zajęciach plastycznych w Domu Kultury. W tym dniu poznały nową technikę polegającą na odciskami różnych faktur. Z dużym skupieniem każde dziecko tworzyło swój obrazek. Wszystkie prace znajdują się  na wystawie w sali przedszkolnej.

ŻYCZENIA Z OKAZJI NOWEGO ROKU CHIŃSKIEGO

Nowy Rok Chiński rozpoczął się dnia 5 lutego. Jest to rok Świni (Dzikiej), żywiołu Ziemi, a jego kolorem jest brąz.

Dzieci z oddziału III, z pomocą mamy, przygotowały obrazek i życzenia dla pracowników Ambasady Chińskiej  oraz  dla dzieci, które uczęszczają do naszego przedszkola.

LUTOWE ZABAWY BADAWCZE

Pierwsza połowa lutego obfitowała w eksperymenty – dzieci uczestniczyły w doświadczeniach związanych z wodą , lodem i śniegiem m.in. „Woda wędrowniczka”, „Magiczne gwiazdki”, „Sprytne ołówki”, ,,Co pływa, co tonie”. Powstały obrazki techniką mokre na mokrym z wykorzystaniem akwareli a w ogródku dzieci starsze ulepiły bałwana.

,,POPOŁUDNIE Z RODZICAMI”

W dniu 5 lutego odbyło się kolejne spotkanie dzieci i rodziców w ramach ,,popołudnia z rodzicami”. Dzieci z oddziału III wspólnie z rodzicami wykonywały zimowe obrazki z różnorodnego materiału, w oddziale IV dekorowano a potem degustowano pierniczki, dzieci z oddziału I zrobiły z rodzicami instrumenty perkusyjne z wykorzystaniem nasion i plastikowych pojemników a w oddziale II zorganizowano zabawy karnawałowe.

ZAJĘCIA Z GOŚĆMI NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA

W dniu 31 stycznia dzieci uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez funkcjonariuszy policji. Tematem spotkania były zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych.

UROCZYSTOŚĆ  Z OKAZJI ,,DNIA BABCI I DZIADKA”

W dniu 25 stycznia odbyła się uroczystość przedszkolna ,,Dzień Babci i Dziadka”. Dzieci z poszczególnych oddziałów zaprezentowały tańce, piosenki i wiersze, w salach wręczone zostały samodzielnie wykonane upominki: laurki, kalendarze, oraz breloczki, bransoletki z modeliny. W każdej sali przygotowany został poczęstunek.  Był to dla nas wszystkich wyjątkowy dzień – było nam bardzo miło gościć bardzo licznie przybyłych gości.

WIZYTA W SZKOLE PODSTAWOWEJ

W dniu 21 stycznia dzieci z oddziału IV zostały zaproszone na Jasełka w wykonaniu uczniów. Było to kolejne spotkanie w tym gościnnym dla nas miejscu. Współpraca jest kontynuowana również na naszym terenie- uczniowie systematycznie odwiedzają  nas, by  czytać naszym dzieciom. Są to ważne dla nas momenty- dziękujemy:)

WARSZTATY KULINARNE

Dnia 15 stycznia w naszym przedszkolu odbyły się kolejne warsztaty kulinarne, podczas których dzieci oglądały rożne zboża, poznały ich nazwy oraz kasze jakie z nich powstają. Samodzielnie i z dużym zaangażowaniem wykonały zdrowe i smaczne sałatki z kaszy gryczanej oraz warzyw.

STYCZNIOWE ,,POPOŁUDNIE Z RODZICAMI”

W dniu 8 stycznia odbyły się spotkania w ramach ,,popołudnia z rodzicami”. Wszyscy wspólnie działali wokół tematu Nowego Roku i zimy. W oddziale I powstały interesujące zimowe obrazki, które ozdobiły naszą szatnię. W oddziale II wykonane zostały kalendarze z obrazkami dziecięcymi. Dzieci z oddziału III bawiły się z rodzicami wokół tematu karnawałowego- wykonano maski i tańczono przy muzyce. W oddziale IV ozdabiano pierniczki przygotowane przez rodziców- było smacznie i wesoło 🙂

ZAJĘCIE MODELOWE W ODDZIALE IV

W dniu 18 grudnia odbyło się zajęcie modelowe  ,,Zabawy z elementami integracji sensorycznej, z wykorzystaniem figur geometrycznych”. Zajęcie prowadzone przez Beatę Nowicką, odbywało się w ramach doskonalenia zawodowego nauczycieli warszawskich. W tym dniu,  do przedszkola przybyło wiele nauczycielek oraz metodyk wychowania przedszkolnego, którzy po obejrzeniu zajęć omówili ich przebieg. Celem zajęć było m.in: stymulowanie zmysłu dotyku, równowagi, ćwiczenie kompetencji społecznych, ćwiczenie pamięci sekwencyjnej oraz percepcji przestrzennej i praksji. Finałem działań dziecięcych było stworzenie krain z figur i brył. Wykonane konstrukcje posłużyły dzieciom do interesujących, swobodnych zabaw tematycznych.

Dziękujemy nauczycielkom i dzieciom z oddziału IV.

ŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA W ODDZIALE III

W grudniu dzieci z oddziału III uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych nt. Świąt Bożego Narodzenia oraz w działaniach kulinarnych. Wyjście do biblioteki było również wspaniałą okazją do obejrzenia pięknych dekoracji świątecznych na Starym Mieście.

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

W dniu 13 grudnia dzieci obejrzały teatrzyk ,,Pomocnik Św. Mikołaja”- aktywnie uczestniczyły w przygodach głównego bohatera- skrzata. Następnie Mikołaj wręczył dzieciom przygotowane prezenty.
Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniach do tego dnia 🙂
Oto kilka zdjęć….

SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZEM POLICJI

W dniu 3 grudnia dzieci spotkały się z panią policjantką. Celem wizyty było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Pani policjantka przybliżyła dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomniała numery alarmowe oraz zasady zachowania się podczas spotkania z nieznajomym. Przypominała również o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta.

GRUDNIOWE ,,POPOŁUDNIE Z RODZICAMI”

Grudzień rozpoczął się od przygotowań do świąt: w każdym oddziale wspólnie wykonywane były ozdoby na naszą przedszkolną choinkę. Te działania dzieci i rodziców to już nasza tradycja- każdego roku choinka ozdobiona jest dekoracjami wykonanymi własnoręcznie przez uczestników spotkania. Dzieci same zawieszają ozdoby i cieszą się, że to dzięki nim mamy w szatni piękną choinkę. W kilku oddziałach po działaniach plastycznych dzieci ozdabiały pierniczki przygotowane przez rodziców.
Małymi kroczkami zbliżamy się do świąt 🙂

KOLORY- realizacja tematu w oddziałach

W ostatnich dniach listopada dzieci z oddziałów I, II, III i IV brały udział w różnych zabawach i działaniach  na temat  kolorów.  Dzieci  najstarsze były na zajęciach w Bibliotece Nr 24 -„Wędrówka pędzla i ołówka”. Następne działania  (kulinarne, plastyczne, ruchowe, dydaktyczne) zainspirowane były kolejnymi kolorowymi dniami: żółtym, niebieskim, czerwonym i zielonym. Oto kilka zdjęć…

WARSZTATY KULINARNE

20 listopada, dzieci ze wszystkich oddziałów wzięły udział w kolejnych już w tym roku szkolnym warsztatach kulinarnych. Tym razem tematem przewodnim zajęć były jabłka. Przedszkolaki miały okazję porównać różne odmiany tych owoców oraz podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniami na ich temat. Momentem kulminacyjnym spotkania było przygotowanie przez dzieci ciastek z jabłkowym nadzieniem. Tak przygotowane ciasteczka zostały upieczone, a potem spałaszowane przez dumnych ze swojej pracy młodych kucharzy 🙂

DZIAŁANIA O ZDROWIU  W ODDZIALE III

W ramach realizacji tematu  „Jestem zdrowy”, dzieci z oddziału III odwiedziła Pani doktor. Podczas spotkania wyjaśniła, na czym polega praca lekarza, zaprezentowała narzędzia lekarskie oraz wykonała wspólnie z dziećmi plakat przedstawiający najważniejsze organy wewnętrzne człowieka.
Drugim z zaproszonych gości była Pani stomatolog, która rozmawiała z dziećmi  „Jak dbać o zęby w domu i przedszkolu”? Dzieci miały okazję obejrzeć pomoce stomatologiczne oraz sprawdzić jak one działają .
W dniu 19 XI dzieci uczestniczyły w zajęciach  o zdrowiu w Bibliotece nr 24.

FINAŁ KONKURSU

W dniu 16 listopada odbyło się podsumowanie konkursu fotograficzno- plastycznego ,,Najpiękniejsze zakątki dzielnicy Śródmieście” organizowanego przez  Przedszkole Nr 11. Dzieci z naszego przedszkola otrzymały dyplomy i upominki. Jaś został szczególnie wyróżniony za swoją pracę-  otrzymał  nagrodę za zajęcie I miejsca w tym konkursie. Gratulacje i podziękowania dla wszystkich uczestników.

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

Przedszkole włączyło się do akcji „Rekord dla Niepodległej”. W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, wszystkie dzieci wspólnie zaśpiewały 4-zwrotkowy Hymn narodowy.

 

 

ZAJĘCIA W BIBLIOTECE

Dnia 29 X dzieci z oddziału III wybrały się na spacer po Starym Mieście oraz odwiedziły Bibliotekę Nr 24, gdzie uczestniczyły w ciekawych zajęciach nt Warszawy.

HISTORIA POLSKI W PIEŚNIACH

Listopad rozpoczął się działaniami związanymi z tematyką  100- lecia Niepodległości. Podczas spotkania z gośćmi dzieci dowiedziały się o historii Polski i Święcie Narodowym 11 Listopada. Goście zaprezentowali również wybrane pieśni Legionów na 100- lecie Niepodległości.

SPOTKANIE Z GOŚCIEM

W dniu 24 października dzieci spotkały się z gościem i rozmawiały o pszczołach. Pan Hubert opowiedział o mieszkańcach ula i ich zwyczajach. Dzieci miały okazję obejrzeć strój pszczelarza i drobne akcesoria – odymiacz pszczół, miotełki, skrobaki, węza pszczela. Podczas spotkania dzieci zobaczyły jak wygląda wosk, miód i pyłek pszczeli zebrane  z ula w tym sezonie letnim. Dziękujemy za spotkanie:)

WARSZTATY PLASTYCZNE

W dniu 23 października dzieci z oddziału IV były na zajęciach plastycznych organizowanych przez MDK ,,Muranów”. Tym samym rozpoczęły cykl 4 spotkań: „Barwy, kształty, linie – kreatywne eksperymenty”. Dzieci podczas pierwszego spotkania wykonały dwie prace: płaską „Pejzaż” oraz przestrzenną „Koty”.

WARSZTATY KULINARNE

W dniu 16 X dzieci z oddziału II, III i IV uczestniczyły w  warsztatach kulinarnych w ramach projektu edukacyjnego  ,,Bajkowe Gotowanie”. Goście, którzy prowadzili zajęcia wzbogacili wiedzę dzieci na temat zdrowego odżywiania, nazw produktów,  można było spróbować nowych kompozycji smakowych a na koniec przygotować ,,deser tygryska”. Było bardzo ciekawie.

GALERIA PRZEDSZKOLNA

W dniu 16 października otwarta została przedszkolna galeria ,,Polska to My. Portret na 100-lecie Niepodległości”. Dzieci otrzymały dyplomy i upominek. Dziękujemy wszystkim autorom – dzieciom i rodzicom za aktywny udział w tworzeniu tej wystawy.

WIZYTY W SZKOLE PODSTAWOWEJ

Październik był czasem spotkań dzieci z oddziału IV w Szkole Podstawowej nr 158. Dzieci zwiedziły szkołę, różne jej pomieszczenia oraz spotkały się z pracownikami, którzy opowiedzieli im o zwyczajach i zasadach panujących w szkole. Była to także okazja, by pobawić się w szkolnej świetlicy.

Następne spotkanie to udział w uroczystości szkolnej- Pasowanie na ucznia. Dzieci z wielkim przejęciem obserwowały przebieg wydarzeń, zwłaszcza, że uczniowie klas pierwszych to także ich koledzy- absolwenci naszego przedszkola:)

WARSZAWSKA NAGRODA EDUKACJI KULTURALNEJ

Organizatorem i fundatorem Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej jest m.st. Warszawa.
Celem Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej jest promocja najlepszych projektów z zakresu edukacji kulturalnej realizowanych w  mieście. Konkurs dotyczył projektów, których realizacja zakończyła się do 25 czerwca 2018 roku.
Pani Paulina Borowy,  pani Joanna Kęska, pani Katarzyna Bachura i pani Katarzyna Wojnarowicz otrzymały  nominację w kategorii przedszkola za projekt ,, Teatralne podróże po świecie”.

Gratulujemy 🙂

 

 

 

POPOŁUDNIE Z RODZICAMI-  2 X

Za nami pierwsze w tym roku szkolnym, ,,popołudnie z rodzicami”.
Podczas tego spotkania w każdym oddziale dominowała tematyka jesienna: jesienne drzewo, ludziki z kasztanów, patyków i plasteliny, obrazki z wykorzystaniem materiału przyrodniczego.
Oto mała wystawa wspólnych działań….

POWITALNA IMPREZA W OGRODZIE

Koniec miesiąca, to czas wspólnej zabawy w ogrodzie.
Pomimo zmiennej pogody udało nam się razem  spędzić popołudniowy czas z piosenkami, tańcami oraz konkursami, prowadzonymi przez wodzireja Arka. Dzieciom towarzyszyły często całe rodziny, było więc rodzinnie. Na koniec wspólnych zabaw był poczęstunek- apetyty dopisywały :).
Bardzo dziękujemy wszystkim za aktywny udział w naszej ogrodowej imprezie.