Wychowujemy, wspomagamy i uczymy
przyszłe pokolenia

GALERIA

ROK SZKOLNY 2018/2019

IMPREZA  POŻEGNALNA W OGRODZIE

W dniu 14 czerwca odbyła się impreza kończąca rok szkolny 2018/2019. Pogoda letnia, gości bardzo dużo więc spotkanie zaliczamy do bardzo udanych. Był to czas na podziękowania dla rodziców i oczywiście pożegnanie dzieci, które od września rozpoczynają naukę w szkole.  Były to duże emocje dzieci i ich rodziców- życzymy sukcesów. Po części oficjalnej odbyły się zabawy z wodzirejem i poczęstunek. Było kolorowo, wesoło i balonowo. Przesyłamy życzenia miłych wakacji:)  Oto kilka zdjęć…

WYCIECZKA AUTOKAROWA

4 czerwca dzieci wyjechały autokarami do Puszczy Kampinoskiej na Polanę  Lipków. Teren sprzyjał różnorodnym zabawom ruchowym i obserwacjom przyrodniczym. Był to czas relaksu i zabawy. Oto kilka zdjęć z pobytu w Puszczy…

DZIEŃ DZIECKA

31 maja w naszym przedszkolnym ogrodzie odbyła się zabawa z okazji Dnia dziecka. Pogoda dopisała, było słonecznie a ogród został ozdobiony wieloma kolorami. Wodzirej Pan Buźka zaprezentował pokaz magii a potem zorganizował  różnorodne zabawy  ruchowe i taneczne. Było wesoło 🙂 Na koniec dzieci otrzymały upominek- grę zachęcającą do rozwijania sprawności ruchowej.

BAJKOWE GOTOWANIE

Początek tygodnia rozpoczął się smakowicie … Dzieci uczestniczyły w zajęciach kulinarnych. W tym dniu wykonały chrupiącą sałatkę z warzyw, truskawek oraz nasion dyni i słonecznika. Wszystkie składniki połączył aromatyczny sos 🙂 Było pysznie.

GOŚCIE W ODDZIALE I

W dniu 24 maja dzieci z oddziału I spotkały się z Rodzicami Bruna.  Tematem opowieści ilustrowanych zdjęciami i muzyką były Indie. Bardzo ciekawe były były zagadki na temat przypraw kuchni indyjskiej- każdy miał okazję zobaczyć, poczuć i spróbować m.in. imbir, kurkumę. Historie opowiedziane przez gości były bardzo ciekawe, zainteresowały dzieci. Dziękujemy za spotkanie 🙂

ZAJĘCIA ZE STUDENTAMI STOMATOLOGII

Od 16 maja dzieci uczestniczą w cyklu zajęć ze studentami stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Tematem spotkań jest higiena jamy ustnej- dzieci wzbogacają wiedzę o właściwym odżywianiu, sposobach dbania o zęby. Podczas takich zajęć  dzieci mają okazję porozmawiać z gośćmi, wykazać się wiedzą i umiejętnościami w tym zakresie.

SEANS FILMOWY

Dzieci z oddziału III i IV obejrzały film  o Basi w Kinie Muranów. Ta wizyta była bardzo ciekawa dla nich;)

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM LOP

21 maja dzieci spotkały się z przedstawicielem Ligi Ochrony Przyrody. Nasz gość opowiedział o sposobach dbania o przyrodę. W sposób praktyczny dzieci wykazały się ekologiczną postawą- we właściwy sposób przygotowały opakowania plastikowe śmieci. Oto kilka zdjęć…

WIZYTA W AMBASADZIE CHIŃSKIEJ

W dniu 16 maja dzieci, nauczyciele i rodzice z oddziału II i III zostali zaproszeni do Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej na Dzień otwarty z okazji obchodów 70 rocznicy powstania ChRL i nawiązania stosunków dyplomatycznych między Chinami a Polską. Był to wyjątkowy dzień 🙂 Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

GALERIA PRZEDSZKOLNA

Wiosna w pełni a w naszym przedszkolu Wiosenna Galeria prac plastycznych wykonanych przez dzieci wspólnie z rodzicami. Prace stworzone  różnymi technikami oraz z  materiału  ozdobiły przedszkolną szatnię. Serdecznie zapraszamy do oglądania 🙂 Autorom bardzo dziękujemy za udział.

BAJKOWY WOLONTARIAT

W dniu 9 maja dzieci odwiedziła wolontariuszka ze Staromiejskiego Domu Kultury- zapoznała z bajką japońską w ramach programu edukacji kulturalnej. Historia o żółwiu i rybaku Taro bardzo zainteresowała dzieci. W oddziale IV i III powstały interesujące obrazki inspirowane tym spotkaniem.

ROWEROWY MAJ

Od 6 maja dzieci uczestniczą w akcji ogólnopolskiej Rowerowy Maj. Systematycznie przybywa naklejek – punktów na plakatach poszczególnych oddziałów.  W naszym ogródku Pan Wojtek wydzielił specjalne miejsce na coraz więcej pojazdy, którymi przyjeżdżają dzieci- rowerki i hulajnogi 🙂

OSTATNIE ,,POPOŁUDNIE Z RODZICAMI”

W dniu 7 maja odbyło się ostanie w tym roku ,,popołudnie z rodzicami”. W trzech oddziałach odbyły się zabawy ruchowe dzieci i rodziców w ogrodzie a w oddziale IV- zabawy sensomotoryczne. Na koniec w ramach akcji Rowerowy Maj chętni rodzice spotkali się z trenerem, tematem  rozmowy było bezpieczeństwo dzieci podczas poruszania się na rowerze, hulajnodze, przygotowanie dziecka do jazdy na rowerze, przedstawienie celu  kampanii. Wszystkim rodzicom uczestniczącym w ,,popołudniach z rodzicami” w tym roku szkolnym serdecznie dziękujemy za obecność i zaangażowanie 🙂

,,POLONIA” DLA PRZEDSZKOLAKÓW

W dniu 7 maja dzieci uczestniczyły w zabawach sportowych z trenerem ,,Polonii”. Dzieci miały możliwość wykazać się sprawnością, szybkością, zwinnością. Był to bardzo aktywny czas w przedszkolnym ogródku.

ROWEROWY MAJ

W ramach przygotowań do ogólnopolskiej akcji Rowerowy Maj dzieci uczestniczyły w zajęciach z instruktorką. Tematem przewodnim był bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze. Dzieci dowiedziały się o budowie rowerów, rodzajach rowerów, zasadach zabezpieczania pojazdów. Było to ciekawe spotkanie przed naszą akcją.

KONKURS PLASTYCZNY

W marcu dzieci wykonywały obrazki na konkurs plastyczny organizowany przez Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 37. Temat ,,Powietrze to….opowieści wiatru” zainspirował twórców do przestawiania  różnych historii w formie plastycznej. Przedszkole otrzymało dyplom od organizatorów konkursu.

 

 

 

WYCIECZKA AUTOKAROWA

W dniu 11 kwietnia dzieci wyjechały do ,,Wioski pod Kogutem”. Pogoda dopisała- było słonecznie i ciepło… Dzieci zwiedziły mini zoo, poszukiwały krasnali na terenie wioski, wykonywały świeczki z wosku, poznawały różne pióra, wspólnymi siłami wykonały masło dowiadując się, jak robiło się masło dawniej. Był to również czas na na swobodną zabawę na placu zabaw. Dzieci wróciły do przedszkola zadowolone 🙂

WIOSNA W OGRÓDKU

Wiosenne aura obudziła rośliny w naszym ogrodzie.
Oto kilka przykładów pierwszych wiosennych kwiatów 🙂

BAJKA INDYJSKA

W dniu 4 kwietnia odbyła się premiera spektaklu ,,Bajka indyjska” w ramach XXVII Festiwalu Teatralnego dla Przedszkolaków ,,Lalka i Ja”. W spektaklu o indyjskim słoniu wzięły udział wszystkie dzieci i nauczycielki- było to podsumowanie projektu teatralnego ,,Podróże po świecie – Indie”. Dzieci otrzymały małe przytulanki -słonie.

17 maja w Mazowieckim Instytucie Kultury  nastąpiło uroczyste zakończenie festiwalu teatralnego przedszkolaków w roku szkolnym 2018/2019.

INDYJSKIE KLIMATY

Realizacja projektu teatralnego powoli dobiega końca, w naszym przedszkolu powstało bardzo wiele ciekawych prac plastycznych.
Obrazki inspirują dzieci do rozmów o Indiach, są okazją do prezentowania przez dzieci swoich umiejętności i wiadomości. Już wkrótce finał projektu- premiera spektaklu o indyjskim słoniu.

INDYJSKIE SMAKI

W dniu 28 marca dzieci uczestniczyły w spotkaniu na temat smaków indyjskich. Nasz gość opowiedział o charakterystycznych przyprawach kuchni z tego regionu oraz przygotował danie wegetariańskie dla wszystkich dzieci. Było to bardzo interesujące spotkanie, dzieci miały okazję spróbować dania przygotowanego specjalnie dla nich, charakterystycznego dla kuchni indyjskiej.

KSIĄŻKI OD DZIECI Z PRZEDSZKOLA W GORLICACH

  Na początku roku nasze przedszkole wysłało pocztówki i książki o Warszawie dla dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 5 w Gorlicach. W ubiegłym tygodniu spotkała nas niespodzianka- otrzymaliśmy podziękowanie i książki o Gorlicach oraz  bajkę o słoneczku napisaną przez dzieci. Będziemy poznawać uroki tego polskiego  regionu. Serdecznie dziękujemy 🙂

 

 

SPOTKANIE Z GOŚCIEM

W dniu 12 marca dzieci spotkały się z gościem z Indii. Dzieci obejrzały przygotowaną  prezentacja o Indiach. Zagadnienia poruszone z dziećmi to m.in.: symbole Indii, architektura, pory roku, kuchnia, ubiory, języki, przyprawy, zwierzęta. Dzieci poznały sposób witania się i nowe słowo powitalne: ,,namaste”. Bardzo dziękujemy za wizytę w naszym przedszkolu.

POPOŁUDNIE Z RODZICAMI

W dniu 5 marca kolejne ,,popołudnie z rodzicami”. Tematem przewodnim były Indie: dzieci wspólnie z rodzicami rysowały zwierzęta, ozdabiały słonie indyjskie, malowały płótno dla bohatera baśni- Wielkiej Suszy oraz wykonywały węże ze skarpetek.

KONCERT W ODDZIALE IV

W dniu 5 marca do dzieci najstarszych przyszła  w odwiedziny Ewa, nasza absolwentka, siostra chłopca z oddziału IV.  Spotkanie było bardzo miłe, Ewa postanowiła zagrać koncert na wiolonczeli z akompaniamentem taty na gitarze. Dzieci z wielką uwagą słuchały i obserwowały technikę gry na instrumentach. Po występie chętne dzieci mogły spróbować ,,gry” pod kierunkiem gości. Bardzo dziękujemy za wizytę 🙂

WARSZTATY PODRÓŻNICZE

Marzec rozpoczął się spotkaniem z animatorką- podróżniczką, która opowiedziała dzieciom o Indiach. Warsztaty prowadzone były z wykorzystaniem hinduskich przedmiotów codziennego użytku, strojów, zabawek i fotografii. Dzieci dowiedziały się m.in. jak wygląda życie w Indiach, kto to jest fakir, czym bawią się dzieci, wysłuchały muzyki i próbowały wspólnie tańczyć. W ten sposób rozpoczynamy realizację Projektu teatralnego ,,Podróże po świecie- Indie”.

WIZYTA W SPECJALNYM OŚRODKU SZKOLNO- WYCHOWAWCZYM DLA DZIECI SŁABOSŁYSZĄCYCH.

W dniu 28 lutego dzieci z oddziału III uczestniczyły w balu z dziećmi z Przedszkola 343 Ośrodka dla dzieci słabosłyszących. Było dużo muzyki, tańców i konkursów. Jak zawsze dzieci zostały szczególnie zaopiekowane przez nauczycieli z Ośrodka. Dziękujemy za zaproszenie.

TEATRZYK O BAŁWANKU TICO I KRÓLEWNIE FRUNCJI

W dniu 25 lutego dzieci obejrzały musicalową opowieść o przyjacielskim i pomocnym bałwanku, który pomagał rozwiązać problemy zagubionego pingwinka i Królowej. Z pomocą przyjaciół Pana Cukierka i Wielkiego Poety przywrócona została  radość i szczęście w lodowej krainie.  Śpiew  i muzyka, która towarzyszyła opowieści skupił uwagę dzieci na przygodach głównego bohatera.

BAL NAUKOWY

W dniu 20 lutego odbył się po raz pierwszy Bal Naukowy. Patronem i współorganizatorem naszej wspólnej zabawy było Muzeum Marii Skłodowskiej- Curie. W naszym balu uczestniczyły także dzieci z Przedszkola nr 343  dla dzieci słabosłyszących z ul. Zakroczymskiej 6. Na początku nasi goście: Pani Magdalena z Instytutu Fizyki Jądrowej UW i Pan Nikodem – edukator , przeprowadzili pokazy chemiczne i opowiedzieli dzieciom o patronce Muzeum. Największe wrażenia wywołały ,,małe ” wybuchy i  eksperymenty z kolorami. Na pamiątkę  pokazów chemicznych dzieci otrzymały puzzle – upominek  oraz książki o patronce Muzeum przeznaczone dla małych czytelników. Potem oczywiście był bal- tańce, zabawy, słodki poczęstunek… Było bardzo wesoło i przyjemnie.

ZAJĘCIA SPORTOWE W SP nr 158

W dniu 14 lutego dzieci z oddziału IV uczestniczyły w zabawach sportowych na terenie Szkoły Podstawowej nr 158. Zabawy i ćwiczenia odbywały się w sali gimnastycznej pod kierunkiem trenera oraz starszych uczniów. Wszyscy wykazali się zręcznością, szybkością i wytrzymałością.  Gratulujemy 🙂

ZAJĘCIA PLASTYCZNE W DOMU KULTURY ,,MURANÓW”

Dzieci z oddziału IV uczestniczyły w kolejnych zajęciach plastycznych w Domu Kultury. W tym dniu poznały nową technikę polegającą na odciskami różnych faktur. Z dużym skupieniem każde dziecko tworzyło swój obrazek. Wszystkie prace znajdują się  na wystawie w sali przedszkolnej.

ŻYCZENIA Z OKAZJI NOWEGO ROKU CHIŃSKIEGO

Nowy Rok Chiński rozpoczął się dnia 5 lutego. Jest to rok Świni (Dzikiej), żywiołu Ziemi, a jego kolorem jest brąz.

Dzieci z oddziału III, z pomocą mamy, przygotowały obrazek i życzenia dla pracowników Ambasady Chińskiej  oraz  dla dzieci, które uczęszczają do naszego przedszkola.

LUTOWE ZABAWY BADAWCZE

Pierwsza połowa lutego obfitowała w eksperymenty – dzieci uczestniczyły w doświadczeniach związanych z wodą , lodem i śniegiem m.in. „Woda wędrowniczka”, „Magiczne gwiazdki”, „Sprytne ołówki”, ,,Co pływa, co tonie”. Powstały obrazki techniką mokre na mokrym z wykorzystaniem akwareli a w ogródku dzieci starsze ulepiły bałwana.

,,POPOŁUDNIE Z RODZICAMI”

W dniu 5 lutego odbyło się kolejne spotkanie dzieci i rodziców w ramach ,,popołudnia z rodzicami”. Dzieci z oddziału III wspólnie z rodzicami wykonywały zimowe obrazki z różnorodnego materiału, w oddziale IV dekorowano a potem degustowano pierniczki, dzieci z oddziału I zrobiły z rodzicami instrumenty perkusyjne z wykorzystaniem nasion i plastikowych pojemników a w oddziale II zorganizowano zabawy karnawałowe.

ZAJĘCIA Z GOŚĆMI NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA

W dniu 31 stycznia dzieci uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez funkcjonariuszy policji. Tematem spotkania były zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych.

UROCZYSTOŚĆ  Z OKAZJI ,,DNIA BABCI I DZIADKA”

W dniu 25 stycznia odbyła się uroczystość przedszkolna ,,Dzień Babci i Dziadka”. Dzieci z poszczególnych oddziałów zaprezentowały tańce, piosenki i wiersze, w salach wręczone zostały samodzielnie wykonane upominki: laurki, kalendarze, oraz breloczki, bransoletki z modeliny. W każdej sali przygotowany został poczęstunek.  Był to dla nas wszystkich wyjątkowy dzień – było nam bardzo miło gościć bardzo licznie przybyłych gości.

WIZYTA W SZKOLE PODSTAWOWEJ

W dniu 21 stycznia dzieci z oddziału IV zostały zaproszone na Jasełka w wykonaniu uczniów. Było to kolejne spotkanie w tym gościnnym dla nas miejscu. Współpraca jest kontynuowana również na naszym terenie- uczniowie systematycznie odwiedzają  nas, by  czytać naszym dzieciom. Są to ważne dla nas momenty- dziękujemy:)

WARSZTATY KULINARNE

Dnia 15 stycznia w naszym przedszkolu odbyły się kolejne warsztaty kulinarne, podczas których dzieci oglądały rożne zboża, poznały ich nazwy oraz kasze jakie z nich powstają. Samodzielnie i z dużym zaangażowaniem wykonały zdrowe i smaczne sałatki z kaszy gryczanej oraz warzyw.

STYCZNIOWE ,,POPOŁUDNIE Z RODZICAMI”

W dniu 8 stycznia odbyły się spotkania w ramach ,,popołudnia z rodzicami”. Wszyscy wspólnie działali wokół tematu Nowego Roku i zimy. W oddziale I powstały interesujące zimowe obrazki, które ozdobiły naszą szatnię. W oddziale II wykonane zostały kalendarze z obrazkami dziecięcymi. Dzieci z oddziału III bawiły się z rodzicami wokół tematu karnawałowego- wykonano maski i tańczono przy muzyce. W oddziale IV ozdabiano pierniczki przygotowane przez rodziców- było smacznie i wesoło 🙂

ZAJĘCIE MODELOWE W ODDZIALE IV

W dniu 18 grudnia odbyło się zajęcie modelowe  ,,Zabawy z elementami integracji sensorycznej, z wykorzystaniem figur geometrycznych”. Zajęcie prowadzone przez Beatę Nowicką, odbywało się w ramach doskonalenia zawodowego nauczycieli warszawskich. W tym dniu,  do przedszkola przybyło wiele nauczycielek oraz metodyk wychowania przedszkolnego, którzy po obejrzeniu zajęć omówili ich przebieg. Celem zajęć było m.in: stymulowanie zmysłu dotyku, równowagi, ćwiczenie kompetencji społecznych, ćwiczenie pamięci sekwencyjnej oraz percepcji przestrzennej i praksji. Finałem działań dziecięcych było stworzenie krain z figur i brył. Wykonane konstrukcje posłużyły dzieciom do interesujących, swobodnych zabaw tematycznych.

Dziękujemy nauczycielkom i dzieciom z oddziału IV.

ŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA W ODDZIALE III

W grudniu dzieci z oddziału III uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych nt. Świąt Bożego Narodzenia oraz w działaniach kulinarnych. Wyjście do biblioteki było również wspaniałą okazją do obejrzenia pięknych dekoracji świątecznych na Starym Mieście.

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

W dniu 13 grudnia dzieci obejrzały teatrzyk ,,Pomocnik Św. Mikołaja”- aktywnie uczestniczyły w przygodach głównego bohatera- skrzata. Następnie Mikołaj wręczył dzieciom przygotowane prezenty.
Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniach do tego dnia 🙂
Oto kilka zdjęć….

SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZEM POLICJI

W dniu 3 grudnia dzieci spotkały się z panią policjantką. Celem wizyty było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Pani policjantka przybliżyła dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomniała numery alarmowe oraz zasady zachowania się podczas spotkania z nieznajomym. Przypominała również o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta.

GRUDNIOWE ,,POPOŁUDNIE Z RODZICAMI”

Grudzień rozpoczął się od przygotowań do świąt: w każdym oddziale wspólnie wykonywane były ozdoby na naszą przedszkolną choinkę. Te działania dzieci i rodziców to już nasza tradycja- każdego roku choinka ozdobiona jest dekoracjami wykonanymi własnoręcznie przez uczestników spotkania. Dzieci same zawieszają ozdoby i cieszą się, że to dzięki nim mamy w szatni piękną choinkę. W kilku oddziałach po działaniach plastycznych dzieci ozdabiały pierniczki przygotowane przez rodziców.
Małymi kroczkami zbliżamy się do świąt 🙂

KOLORY- realizacja tematu w oddziałach

W ostatnich dniach listopada dzieci z oddziałów I, II, III i IV brały udział w różnych zabawach i działaniach  na temat  kolorów.  Dzieci  najstarsze były na zajęciach w Bibliotece Nr 24 -„Wędrówka pędzla i ołówka”. Następne działania  (kulinarne, plastyczne, ruchowe, dydaktyczne) zainspirowane były kolejnymi kolorowymi dniami: żółtym, niebieskim, czerwonym i zielonym. Oto kilka zdjęć…

WARSZTATY KULINARNE

20 listopada, dzieci ze wszystkich oddziałów wzięły udział w kolejnych już w tym roku szkolnym warsztatach kulinarnych. Tym razem tematem przewodnim zajęć były jabłka. Przedszkolaki miały okazję porównać różne odmiany tych owoców oraz podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniami na ich temat. Momentem kulminacyjnym spotkania było przygotowanie przez dzieci ciastek z jabłkowym nadzieniem. Tak przygotowane ciasteczka zostały upieczone, a potem spałaszowane przez dumnych ze swojej pracy młodych kucharzy 🙂

DZIAŁANIA O ZDROWIU  W ODDZIALE III

W ramach realizacji tematu  „Jestem zdrowy”, dzieci z oddziału III odwiedziła Pani doktor. Podczas spotkania wyjaśniła, na czym polega praca lekarza, zaprezentowała narzędzia lekarskie oraz wykonała wspólnie z dziećmi plakat przedstawiający najważniejsze organy wewnętrzne człowieka.
Drugim z zaproszonych gości była Pani stomatolog, która rozmawiała z dziećmi  „Jak dbać o zęby w domu i przedszkolu”? Dzieci miały okazję obejrzeć pomoce stomatologiczne oraz sprawdzić jak one działają .
W dniu 19 XI dzieci uczestniczyły w zajęciach  o zdrowiu w Bibliotece nr 24.

FINAŁ KONKURSU

W dniu 16 listopada odbyło się podsumowanie konkursu fotograficzno- plastycznego ,,Najpiękniejsze zakątki dzielnicy Śródmieście” organizowanego przez  Przedszkole Nr 11. Dzieci z naszego przedszkola otrzymały dyplomy i upominki. Jaś został szczególnie wyróżniony za swoją pracę-  otrzymał  nagrodę za zajęcie I miejsca w tym konkursie. Gratulacje i podziękowania dla wszystkich uczestników.

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

Przedszkole włączyło się do akcji „Rekord dla Niepodległej”. W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, wszystkie dzieci wspólnie zaśpiewały 4-zwrotkowy Hymn narodowy.

 

 

ZAJĘCIA W BIBLIOTECE

Dnia 29 X dzieci z oddziału III wybrały się na spacer po Starym Mieście oraz odwiedziły Bibliotekę Nr 24, gdzie uczestniczyły w ciekawych zajęciach nt Warszawy.

HISTORIA POLSKI W PIEŚNIACH

Listopad rozpoczął się działaniami związanymi z tematyką  100- lecia Niepodległości. Podczas spotkania z gośćmi dzieci dowiedziały się o historii Polski i Święcie Narodowym 11 Listopada. Goście zaprezentowali również wybrane pieśni Legionów na 100- lecie Niepodległości.

SPOTKANIE Z GOŚCIEM

W dniu 24 października dzieci spotkały się z gościem i rozmawiały o pszczołach. Pan Hubert opowiedział o mieszkańcach ula i ich zwyczajach. Dzieci miały okazję obejrzeć strój pszczelarza i drobne akcesoria – odymiacz pszczół, miotełki, skrobaki, węza pszczela. Podczas spotkania dzieci zobaczyły jak wygląda wosk, miód i pyłek pszczeli zebrane  z ula w tym sezonie letnim. Dziękujemy za spotkanie:)

WARSZTATY PLASTYCZNE

W dniu 23 października dzieci z oddziału IV były na zajęciach plastycznych organizowanych przez MDK ,,Muranów”. Tym samym rozpoczęły cykl 4 spotkań: „Barwy, kształty, linie – kreatywne eksperymenty”. Dzieci podczas pierwszego spotkania wykonały dwie prace: płaską „Pejzaż” oraz przestrzenną „Koty”.

WARSZTATY KULINARNE

W dniu 16 X dzieci z oddziału II, III i IV uczestniczyły w  warsztatach kulinarnych w ramach projektu edukacyjnego  ,,Bajkowe Gotowanie”. Goście, którzy prowadzili zajęcia wzbogacili wiedzę dzieci na temat zdrowego odżywiania, nazw produktów,  można było spróbować nowych kompozycji smakowych a na koniec przygotować ,,deser tygryska”. Było bardzo ciekawie.

GALERIA PRZEDSZKOLNA

W dniu 16 października otwarta została przedszkolna galeria ,,Polska to My. Portret na 100-lecie Niepodległości”. Dzieci otrzymały dyplomy i upominek. Dziękujemy wszystkim autorom – dzieciom i rodzicom za aktywny udział w tworzeniu tej wystawy.

WIZYTY W SZKOLE PODSTAWOWEJ

Październik był czasem spotkań dzieci z oddziału IV w Szkole Podstawowej nr 158. Dzieci zwiedziły szkołę, różne jej pomieszczenia oraz spotkały się z pracownikami, którzy opowiedzieli im o zwyczajach i zasadach panujących w szkole. Była to także okazja, by pobawić się w szkolnej świetlicy.

Następne spotkanie to udział w uroczystości szkolnej- Pasowanie na ucznia. Dzieci z wielkim przejęciem obserwowały przebieg wydarzeń, zwłaszcza, że uczniowie klas pierwszych to także ich koledzy- absolwenci naszego przedszkola:)

WARSZAWSKA NAGRODA EDUKACJI KULTURALNEJ

Organizatorem i fundatorem Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej jest m.st. Warszawa.
Celem Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej jest promocja najlepszych projektów z zakresu edukacji kulturalnej realizowanych w  mieście. Konkurs dotyczył projektów, których realizacja zakończyła się do 25 czerwca 2018 roku.
Pani Paulina Borowy,  pani Joanna Kęska, pani Katarzyna Bachura i pani Katarzyna Wojnarowicz otrzymały  nominację w kategorii przedszkola za projekt ,, Teatralne podróże po świecie”.

Gratulujemy 🙂

 

 

 

POPOŁUDNIE Z RODZICAMI-  2 X

Za nami pierwsze w tym roku szkolnym, ,,popołudnie z rodzicami”.
Podczas tego spotkania w każdym oddziale dominowała tematyka jesienna: jesienne drzewo, ludziki z kasztanów, patyków i plasteliny, obrazki z wykorzystaniem materiału przyrodniczego.
Oto mała wystawa wspólnych działań….

POWITALNA IMPREZA W OGRODZIE

Koniec miesiąca, to czas wspólnej zabawy w ogrodzie.
Pomimo zmiennej pogody udało nam się razem  spędzić popołudniowy czas z piosenkami, tańcami oraz konkursami, prowadzonymi przez wodzireja Arka. Dzieciom towarzyszyły często całe rodziny, było więc rodzinnie. Na koniec wspólnych zabaw był poczęstunek- apetyty dopisywały :).
Bardzo dziękujemy wszystkim za aktywny udział w naszej ogrodowej imprezie.

Czytaj dalej →

ROK SZKOLNY 2017/2018

IMPREZA W OGRODZIE

Rok szkolny 2017/2018 pożegnaliśmy podczas imprezy w ogrodzie- goście przybyli bardzo licznie więc atmosfera była rodzinna 🙂 Pod kierunkiem wodzireja uczestniczono w zabawach i tańcach z udziałem nie tylko dzieci ale też bardzo zaangażowanych rodziców. Dzieci najstarsze, które od września rozpoczną naukę w szkole otrzymały z rąk rady rodziców plecaki na pamiątkę pobytu w naszym przedszkolu. Był to również czas na rozmowy, pamiątkowe zdjęcia i podziękowania.

My dziękujemy rodzicom za współpracę w tym roku szkolnym i życzymy wypoczynku podczas urlopu 🙂

 

 

 

 

ZAJĘCIA SPORTOWE NA ,,POLONII”

W dniu 12 czerwca dzieci z oddziału III i IV uczestniczyły w finale działań sportowych na stadionie w ramach akcji: ,,Polonia dla przedszkoli”. Był to czas wielu zabaw, prezentowania własnych możliwości sportowych oraz współpracy przedszkolaków z trenerami. Dzieci otrzymały dyplomy i poczęstunek. Dziękujemy za zaproszenie:)

ZAJĘCIA W MUZEUM NARODOWYM

Dzieci z oddziału IV odwiedziły Muzeum Narodowe i wzięły udział w zajęciach na temat barw. W różnych salach prezentujących malarstwo m.in. A. Gierymskiego, P. Signac, W. Ślewińskiego,
W. Strzemińskiego, dzieci wzbogacały wiedzę na temat barw podstawowych i pochodnych oraz kolorów ciepłych i zimnych a także interpretowały wybrane obrazy. Niedługo będzie można oglądać obrazki malowane przez dzieci zainspirowane wizytą w muzeum.

DZIEŃ DZIECKA

4 czerwca to Dzień Dziecka w przedszkolu. Wspólnie z wodzirejami dzieci bawiły się przy muzyce, uczestniczyły w konkursach i brały udział w rozwiązywaniu zagadek. Pogoda sprzyjała zabawom w kolorowym ogrodzie 🙂

DZIEŃ MAMY I TATY
25 maja to uroczystość w naszym przedszkolu -Dzień Mamy i Taty. Dzieci ze wszystkich grup zaprezentowały rodzicom piosenki, wiersze i tańce. Było to szczególnie uroczyste święto. Rodzice zatroszczyli się o słodki poczęstunek a dzieci przygotowały laurki.

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU
16 maja dzieci obejrzały teatrzyk  o Koziołku Matołku. Jak zawsze wszyscy   aktywnie uczestniczyli w przygodach bohatera – koziołka, który podróżował do Pacanowa 😉

TALENT SHOW
W dniu 15 maja dzieci z oddziału IV zostały zaproszone
na pokaz ,,Talent mam, pokażę go wam”.  Na scenie teatru WARSawy oglądaliśmy pokazy różnorodnych talentów. Wśród uczniów szkoły byli nasi również wychowankowie- byliśmy z nich bardzo dumni. Dziękujemy za zaproszenie:)

GOŚCIE W PRZEDSZKOLU
Na przełomie kwietnia i maja dzieci uczestniczyły w spotkaniach ze studentami stomatologii. Goście przekazali najważniejsze informacje dotyczące higieny jamy ustnej. Było wiele zabaw, zagadek i wspólnych rozmów. Dziękujemy za interesujące zajęcia.

WARSZTATY EDUKACYJNE
Kwiecień zakończył się bardzo interesującymi odlotowymi warsztatami. Tematem spotkania były katapulty i wyrzutnie. Dzieci eksperymentując i obserwując zdobyły wiedzę dotyczącą tego zagadnienie. Po tak ciekawych warsztatach niektórzy rozpoczęli projektowanie swoich urządzeń.

GALERIA PRZEDSZKOLNA
W dniu 25 kwietnia otwarta została Galeria przedszkolna: ,,Sport to zdrowie”. Prace plastyczne wykonane wspólnie przez dzieci i rodziców przedstawiają różne dyscypliny sportowe oraz aktywności ruchowe. Na plakatach znalazło się wiele haseł zachęcających do ruchu i sportu. Autorzy prac otrzymali dyplomy a wszyscy upominki.
Gratulujemy twórcom naszej galerii 🙂

TEATRZYK ,,KRÓL LEW”
24 kwietnia dzieci obejrzały teatrzyk lakowy o królu lwie. Przygody lwiątka, które chciało uratować swoich rodziców wywołały u dzieci wiele emocji i zaangażowały ich do pomocy bohaterowi. Wspólnymi siłami udało się – rodzice zostali uwolnieni a lew dorósł, miał już wielką grzywę !

WYCIECZKA DO PARKU MŁOCINY
Wszystkie dzieci w dniu 17 IV wyruszyły na wycieczkę do Parku Młociny. Spacer fragmentami ścieżki przyrodniczej dostarczył wielu wrażeń. Najstarsze dzieci dotarły do Przystani Młociny na 525 kilometrze Wisły; rozmawiały o nurcie rzeki, obserwowały prace pogłębiarki na rzece, określały kierunki do różnych miejsc tj: Kraków, Gdańsk, Stare Miasto, Łomianki, parking. Udało się dostrzec wiele zwierząt: wiewiórkę, ptaki, mrówki itp.

WIOSENNE ZABAWY W OGRODZIE
Pogoda wiosenna zachęca do różnorodnych działań dzieci w ogrodzie, m.in.: gry w piłkę, zabaw na rowerkach, zabaw bieżnych, zabaw w piaskownicy, obserwacji przyrodniczych. Pojawiły się już pierwsze kwiaty: tulipany, żonkile, fiołki, magnolie:)

ZAJĘCIA W ZACHĘCIE
11 IV dzieci z oddziału III uczestniczyły w zajęciach w Narodowej Galerii Sztuki- Zachęta.
Tytuł wystawy to — Wszystko widzę jako sztukę . Autorzy pokazali powszechność sztuki i jej różnorodność. Poprzez zabawę i warsztaty  przybliżono dzieciom świat sztuki współczesnej. Dzieci przekonywały się, że mogą robić najróżniejsze rzeczy: obierać w galerii ziemniaki, wyszywać makatki, naklejać na ścianach kolorowe taśmy, malować liczby, rzucać kostkami do gry, malować.  Zachęcało to do myślenia i wyrażania własnych opinii na temat sztuki.

ŚRÓDMIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY ORIGAMI
W dniu 11 kwietnia odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego ,,W świecie pszczółki Mai – czyli fascynujące życie owadów na łące”, organizowanego przez SP nr 158. Trzy dziewczynki z oddziału IV otrzymały nagrody i dyplomy. Gratulujemy 🙂

POPOŁUDNIE Z RODZICAMI
W dniu 3 kwietnia odbyły się spotkania dzieci z rodzicami w ramach ,,popołudnia z rodzicami” . nauczycielki zaplanowały na ten dzień różnorodne działania:
gr. I- realizacja marzenia chłopca Reewe’a z USA; pokolorowanie konturu chłopców i przesłanie ich dalej w świat;
gr. II- wykonanie wiosennych obrazków z różnego materiału plastycznego;
gr. III- zabawy ruchowe;
gr. IV- wykonanie wspólnego plakatu na temat zamków i ich mieszkańców.
Oto zdjęcia 🙂

ZAJĘCIA W BIBLIOTECE
W dniach: 26  i 27 dzieci z gr. III i IV uczestniczyły w zajęciach w Bibliotece nr 24 na temat tradycji Świąt Wielkanocnych. Dzieci wzbogaciły wiedzę na temat zbliżających się Świąt,
obejrzały pisanki,  ozdobione różnymi technikami. Na koniec Pani Ewa zaproponowała dzieciom zabawy zręcznościowe z wykorzystaniem pisanek. Wszyscy świetnie się bawili.

PROJEKT DINOZAURY- gr. III
W marcu dzieci z grupy III w ramach projektu „Dinozaury” wybrały się na wystawę pt. „Odkryj świat prehistorycznych bestii” znajdującą się na Starym Mieście. Cała wystawa obejmowała dwie sale  wypełnione rekonstrukcjami bestii, potworów, dinozaurów i nie tylko. Dzieci mogły zobaczyć jak wyglądały prarekiny, praskorpiony oraz pierwsze twory ewolucji. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem.
Dzieci odwiedziły również Bibliotekę  nr 24. Tematem przewodnim spotkania były dinozaury. Pani Ewa przeczytała kilka książek o tych zwierzętach. Dzieci miały okazję podzielić się swoją wiedzą, wspólnie narysować dinozaura zgodne z podaną instrukcją oraz pokolorować kolorowanki.

ZAJĘCIA ZE STRAŻAKAMI
W dniach 14 i 21  marca dzieci z grupy III i IV uczestniczyły w zajęciach w Szkole Głównej Szkoły Pożarniczej. Tematem spotkania było bezpieczeństwo. Dzieci  uczyły się właściwych zachowań  podczas  pożaru i ewakuacji. Podczas ćwiczeń  poznały sposoby udzielania I pomocy, wzywania pogotowia/ policji. Największe zainteresowanie wzbudziły pojazdy oraz ich wyposażenie. Każdy przedszkolak mógł zająć miejsce w samochodzie z Panem Strażakiem.

BAJKA BRAZYLIJSKA
W dniu 8 marca odbyła się premiera spektaklu globalnego w ramach projektu teatralnego ,,Podróże po świecie”. W tym roku finałem ,,podróży” była bajka brazylijska o Duchu Dżungli Amazonii. Spektakl został zaprezentowany nauczycielom z Warszawy w ramach Festiwalu Teatralnego dla Przedszkolaków ,,Lalka i Ja”.
Spektakl został zaprezentowany również Rodzicom 13 marca.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za pomoc w realizacji tematu kompleksowego w grupach ,,Podróże po świecie- Brazylia”

 LUTOWE POPOŁUDNIE Z RODZICAMI
Kolejne spotkanie  w ramach ,,popołudnia z rodzicami” związane było z Brazylią- przygotowaniami do spektaklu w ramach ,,Podróży po świecie” W grupie I wykonane zostały rybki- mieszkańcy Amazonki, w grupie II powstały kolorowe papugi, grupa III wykonała z rodzicami ozdoby indiańskie a w grupie IV powstały ilustracje brazylijskie, które będą ozdobą  dziecięcych instrumentów.

Było to bardzo pracowite i interesujące spotkanie  dzieci i rodziców. Dziękujemy za zaangażowanie 🙂

PODSUMOWANIE PROJEKTU 
W dniu 9 stycznia koordynator projektu Warszawska Energia odwiedził dzieci z grupy III i IV, omówił z nimi wykonane makiety: sali gr. IV oraz kuchni przedszkolnej- gr. III. Dzieci wskazywały i nazywały miejsca z elektrycznością oraz dzieliły się uzyskaną wiedzą w tym zakresie. Na koniec dzieci otrzymały lampki.

POPOŁUDNIE Z RODZICAMI

Początek stycznia był świetną okazją do wspólnych działań dzieci i rodziców podczas ,,popołudnia z rodzicami”. W grupie I wykonywane zostały instrumenty, w grupie II powstały zimowe obrazki, w grupie III z materiałów wtórnych, wykonano interesujące postaci a w grupie IV bawiono się przy muzyce w wykonanych maskach karnawałowych.

WIZYTA W DOS  PRZY UL. WÓJTOWSKIEJ

W dniu 11 grudnia dzieci z grupy IV odwiedziły pensjonariuszy DOS przy ul. Wójtowskiej. Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki świąteczne oraz kolędy przy akompaniamencie dzwonków. Miłym akcentem było wręczenie przygotowanych własnoręcznie  przez dzieci kart świątecznych.  Kompozycje na kartkach wprowadzały w klimat świątecznego spotkania dzieci, seniorów i pracowników.

ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE

W dniu 7 grudnia dzieci z grupy IV uczestniczyły w  zajęciach w Bibliotece nr 10 . Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o tym jak funkcjonuje biblioteka, w jaki sposób wypożycza się książki oraz jakie spotkania są tu organizowane. Nie zabrakło także opowieści o Mikołaju i zabaw ruchowych zainspirowanych zbliżającymi się świętami.

GRUDNIOWE ,,POPOŁUDNIE Z RODZICAMI”

Grudzień to przygotowania do świąt. Podczas ,,popołudnia z rodzicami” wszyscy uczestnicy wykonywali ozdoby na naszą przedszkolną choinkę. Powstały różnorodne ozdoby, które znalazły miejsce na świątecznym drzewku. Teraz dzieci czekają na spotkanie z Mikołajem. Już wkrótce to nastąpi… Dziękujemy  rodzicom za aktywne włączenie się do dekorowania naszej choinki.

WIZYTA W SZKOLE

Dzieci z grupy IV zostały zaproszone do obejrzenia przedstawienia w wykonaniu uczniów ze świetlicy szkolnej SP nr 158. Wizyta ta miała szczególny charakter ponieważ związana była z obchodami 60-lecia szkoły. Po obejrzeniu przedstawienia dzieci bawiły się w nowej świetlicy szkolnej. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie 🙂

ZAJĘCIA MODELOWE W GRUPIE IV
W dniu 23 listopada Katarzyna Bachura przeprowadziła w grupie IV zajęcia modelowe dla warszawskich  nauczycieli w ramach ich doskonalenia zawodowego. Tematem działań dzieci był Sklep. Dzieci wykazały się wieloma umiejętnościami będącymi przygotowaniem do nauki czytania i pisania w szkole- analiza i synteza fonemowa, wypowiadanie się na określony temat, samodzielność, wyobraźnia, percepcja wzrokowa. Dzieci w dużym skupieniu wykonywały zadania wynikające z przebiegu zajęcia. Podczas omawiania zajęć nauczyciele bardzo dobrze ocenili to spotkanie, podkreślając aktywność dzieci ich dobre umiejętności i profesjonalne prowadzenie zajęć przez panią Kasię. Dziękujemy 🙂

,,POPOŁUDNIE Z RODZICAMI”
Listopadowe ,,popołudnie z rodzicami” przebiegało w grupach: I, II i III pod hasłem zdrowych sałatek. W grupie IV dzieci z rodzicami wykonały portrety dwoma technikami- na folii lub z kolorowego papieru- 3D. W grudniu wykonamy ozdoby na naszą choinkę w szatni- wkrótce święta…

SPOTKANIE Z ILUZJONISTĄ
7 listopada dzieci obejrzały pokaz iluzjonisty, magika Konrada. Spotkanie wywołało wielkie zainteresowanie dzieci, które z dużą ciekawością obserwowały wyczyny Konrada. Radości i zaskoczenia było ogromnie dużo 🙂

WARSZTATY EDUKACYJNE
W dniu 26 października dzieci uczestniczyły w zabawach tanecznych. Zabawy taneczne zaproponowane przez prowadzącą odbywały się przy muzyce ludowej. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach i tańcach przy tej muzyce.
Przedszkolaki poznały zabawę pt. „Kotek i myszka”, oglądały instrumenty drewniane oraz uczestniczyły w zabawie z ziemniakiem. Wszystkim uczestnikom  bardzo podobały się zajęcia.

WYSTAWA W SZKOLNEJ BIBLIOTECE
26 października dzieci z grupy zostały zaproszone na zwiedzenie wystawy misyjnej w Szkole Podstawowej nr 158. Po wystawie oprowadziła dzieci siostra Paula ciekawie opowiadając o właścicielach tych eksponatów (co robili na misjach) oraz przedstawiając ciekawostki na temat przedmiotów ze wszystkich dalekich kontynentów (instrumenty, obrazy, garderoba, zdjęcia, rzeźby). Dziękujemy:)

JESIENNA GALERIA
W dniu 25 października w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste otwarcie galerii przedszkolnej nt. „Jesienne liście”. Dzieci razem ze swoimi rodzicami wykonały  różnorodne prace plastyczne inspirując się liśćmi. Podczas otwarcia galerii dzieci zaprezentowały piosenki i wierszyki o jesieni, potem wspólne oglądanie wszystkich prac. Nagrodą dla wszystkich uczestników galerii były dyplomy a dla dzieci małe niespodzianki- breloczki.

Bardzo dziękujemy za udział w naszej galerii

WYJŚCIE NA SKRZYŻOWANIE
16 października grupa  III wybrała się na pobliskie skrzyżowanie. Dzieci obserwowały ruch uliczny, ćwiczyły umiejętności poruszania się w pobliżu jezdni oraz prawidłowego przechodzenia przez pasy.

ZAJĘCIA W MUZEUM WARSZAWY
13 października grupa III wybrała się do Muzeum Warszawy na zajęcia pt.”Warszawa legendarna”. Pod opieką przewodnika wśród eksponatów dzieci poszukiwały „tropów” legend warszawskich przy okazji poznały historię Warszawy. Dzieci z zaciekawieniem oglądały wizerunek Syreny oraz poznawały związane z nią legendy. Przedszkolaki z chęcią dzieliły się swoimi spostrzeżeniami oraz wiedzą. Na końcu zwiedzania dzieci wykonały rysunki przedstawiające obrońców Warszawy według ich własnego pomysłu.

NAGRODY DLA NAUCZYCIELEK
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczycielki z naszego przedszkola otrzymały nagrody za osiągnięcia w pracy zawodowej:
Katarzyna Bachura- nagroda Burmistrza Dzielnicy Śródmieście
Katarzyna Wojnarowicz- nagroda Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy
Gratulujemy !

UDZIAŁ W UROCZYSTOŚCI SZKOLNEJ

Dzieci z grupy IV uczestniczyły w uroczystości ślubowania klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 158. Było to bardzo ważne i emocjonujące spotkanie naszych starszaków z naszymi wychowankami- już uczniami. Gratulacje dla wszystkich uczniów klasy I A i IB !

WIZYTA W SZKOLE

11 października dzieci z grupy IV odwiedziły Szkołę Podstawową nr 158. Przyjęcie było bardzo serdeczne- dzieci zwiedziły pomieszczenia  szkolne; świetlicę, gabinet lekarski, bibliotekę, klasę I, szatnię, sale gimnastyczną, stołówkę, sekretariat. W klasie spotkali znajome dzieci, z którymi jeszcze w ubiegłym roku byli w grupie przedszkolnej. Pani dyrektor przyjęła dzieci w swoim gabinecie i wręczyła naklejki. W świetlicy była okazja do zabawy. Puchary zdobyte przez uczniów szkoły wywołały temat sportowy i chęć, by również brać udział w przyszłości w zawodach.

IV GALA NAGRODY WYCHOWAWCZEJ
Uroczyste rozdanie Warszawskiej Nagrody Wychowawczej imienia Janusza Korczaka odbyło się 9 października 2017 roku w Starej Prochowni Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej przy ul. Boleść 2. Nagroda ustanowiona w 2013 r. ma charakter prestiżowy, jest wyróżnieniem dla warszawskich szkół, przedszkoli i placówek oświatowych, poszukujących własnych, innowacyjnych i skutecznych rozwiązań w kluczowych obszarach wychowania.  Placówki, w których podstawowe prawa dziecka: do miłości, bycia szanowanym, posiadania własnych tajemnic, samostanowienia o sobie, własności, rozwoju, zabawy, pracy i sprawiedliwości są na co dzień respektowane.
Delegacja  dzieci i rodziców z naszego przedszkola uczestniczyła w tym dniu w tej uroczystości.

WOLONTARIAT Z BIBLIOTEKI NR 24
9 października Pani z biblioteki odwiedziła jak zawsze dzieci  we wszystkich grupach. Tym razem czytała przedszkolakom wierszyki i ciekawostki nt. grzybów, jesieni i zwierząt. Dzieci chętnie słuchały a także dzieliły się swoją wiedzą.
Bardzo dziekujemy za to spotkanie.

SPACER NA STARE MIASTO

Dnia 6 października grupa III wybrała się na spacer na Stare Miasto w poszukiwaniu Syrenki Warszawskiej i Bazyliszka. W grupie realizowany jest temat „WARSZAWA MOJE MIASTO, WARSZAWA STOLICĄ POLSKI”. Dzieci mogły utrwalić wiedzę na temat miasta – Warszawy oraz rozpoznawać charakterystyczne zabytki znajdujące się w najbliższej okolicy. Przedszkolaki wykazywały się dużą aktywnością podczas spaceru. Na ulicy Krzywe Koło, gdzie przed ,,wieloma laty” można było spotkać Bazyliszka, dzieci uważnie zaglądały do każdego okna warszawskich piwnic. Niestety, nikomu nie uda się go zobaczyć, ale nikt nie tracił nadziei. Po dotarciu na Rynek Starego Miasto dzieci znalazły Syrenkę Warszawską oraz…. Bazyliszka wykonanego z metalu. Dzieci mogły przyjrzeć się kamieniczkom, architekturze Starego Miasta.

PRZYRODNICZE SPOTKANIE Z GOŚĆMI

W dniu 4 października dzieci spotkały się z gośćmi – znawcami ptaków, zwłaszcza sów. Spotkanie ,,oko w oko” z sowami: puszczykiem i płomykówką, dostarczyło wiele emocji oraz wzbogaciło  wiedzę dzieci na temat tych ptaków. Dzieci dowiedziały się ile i jakie gatunki sów zamieszkują Polskę, czym się żywią, jakie są ich skrzydła i dlaczego?  jaką funkcję pełnią szlary, jak rozpoznać sowę nocną? Odważni mogli pogłaskać sowę- to było przeżycie !

POPOŁUDNIE Z RODZICAMI

W dniu 3 października  odbyło się pierwsze w tym roku ,,popołudnie z rodzicami” zainspirowane jesienią w grupie I, II i III oraz zdrowiem w grupie IV. Wspólnie z rodzicami dzieci wykonały jesienne obrazki, ludziki z kasztanów i innego materiału przyrodniczego. W szatni i w salach można podziwiać wspólne wytwory. W grupie IV wspólnie przygotowane zostały zdrowe kanapki- było bardzo pysznie;)

SPACER DO PARKU

W dniu 2 października grupa II i III wybrała się razem na spacer do Parku Krasińskich po materiał przyrodniczy tj. kasztany, żołędzie, liście do kącików przyrodniczych. W tym dniu dzieci zamieniły się w obserwatorów przyrody, ponieważ oprócz zbierania kasztanów i żołędzi dzieci mogły zaobserwować różnice wynikające ze zmiany pory roku. Przedszkolaki aktywnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i wiedzą. To był piękny, słoneczny dzień pełen wrażeń.

IMPREZA W OGRODZIE

W ostatni dzień września w naszym przedszkolnym ogrodzie odbyła się impreza z udziałem dzieci i ich rodzin. Wspólne zabawy i tańce kierowane były przez wodzireja, który postarał się, by atmosfera była rodzinna.
Każda grupa przedszkolna z rodzicami zaprezentowała swoje hasło i piosenkę. Zabawy z tunelami i kolorową chustą wywołały dużo radości.
Przygotowany poczęstunek  był smacznym zakończeniem spotkania w naszym kolorowym ogrodzie.

TEATRZYK O EMOCJACH
W dniu 29 września dzieci z gr. IV brały udział w zajęciach edukacyjnych o emocjach. Z dużym zaciekawieniem słuchały,,Bajki o niebieskowłosym chłopcu „, który nie wiedział, co to są emocje. Mieszkańcy wioski Kokoriko pomagają Karimbie odkryć emocje, które są bogactwem wiedzy o nas samych, naszych relacji z innymi i  chronić nas.  Dzieci uczestnicząc  aktywnie w przebiegu bajki – doświadczyły różnych emocji i nazywały je. Było to interesujące spotkanie.

WYCIECZKA AUTOKAROWA

W dniu 28 września dzieci z gr. II, III i IV wyruszyły autokarami do Wioski Pod Kogutem (Krępa koło Zalesia Górnego). Celem wycieczki było poznanie zwierząt w mały zwierzyńcu m.in: kozy, owce, kucyki, konie, lamy. osiołki, kaczki, gęsi , indyki, kury, koguty, perliczki, bażanty, króliki, świnki, dziki. Pogoda dopisała- było ciepło i słonecznie i pewnie dlatego zabawa na placu zabaw i boiskach była również bardzo udana.

ZAWODY SPORTOWE PRZEDSZKOLAKÓW

W dniu 25 września w Szkole Podstawowej nr 158 odbyły się zawody sportowe przedszkolaków w ramach Dnia Przedszkolaka. Na początku dzieci uczestniczyły w uroczystym otwarciu zawodów. Uczestnikami były dzieci z Przedszkola nr 206, nr 11, nr 13 i oddziału zerowego ze Szkoły Podstawowej nr 158- ponad 100 zawodników!
Po wspólnej rozgrzewce dzieci brały udział w  różnorodnych konkurencjach prezentując swoje umiejętności.
Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe złote medale oraz pamiątkowe znaczki dzisiejszego dnia.

Serdeczne podziękowania dla p. dyrektor i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 158 za gościnę i przeprowadzenie przedszkolnych zawodów sportowych 🙂

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

To święto ma krótką historię, bo Sejm uchwalił je stosunkowo niedawno – 13 września 2013 roku. Po co? Ma podkreślać wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz popularyzować nowoczesne wychowanie przedszkolne, a także integrować przedszkola w środowisku oraz instytucje, które mają wpływ na wizerunek i jakość ich funkcjonowania. Przy okazji dostarcza dzieciom okazję do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Grupa IV wzięła aktywny udział w realizacji projektu „Zdrowe i przyjazne miasto” -stworzony został projekt ,,Parku dla przedszkolaków z mini zoo”.  Plakat został wręczony Burmistrzowi Panu Krzysztofowi Czubaszek na spotkaniu w Urzędzie Dzielnicy Śródmieście w dniu 20 września. Było to wyjątkowe spotkanie w tak dużym gronie przedstawicieli różnych śródmiejskich przedszkolnych.

ZABAWY Z TRENEREM

W dniu 18 września dzieci z grupy III i IV uczestniczyły w zabawach ruchowych z trenerem Varsovii. Zabawy wymagały szybkości, sprawności, refleksu. Wszystkim udało się wykazać swoimi umiejętnościami:)

SPOTKANIE Z GOŚĆMI

Na początku września dzieci spotkały się z funkcjonariuszami policji. Dzieci zdobyły wiedzę na temat właściwego zachowania się, jako pieszy w ruchu drogowym, rowerzysta i pasażer samochodu. Podczas zagadek utrwalone zostały najważniejsze informacje na ten temat. Była to ważna rozmowa dla dzieci.

GALERIA ZDJĘĆ ROK SZKOLNY 2016/2017

GALERIA ZDJĘĆ ROK SZKOLNY 2015/2016

GALERIA ZDJĘĆ ROK SZKOLNY 2014/2015