Wychowujemy, wspomagamy i uczymy
przyszłe pokolenia

GALERIA

ROK SZKOLNY 2020/2021

IMPREZA W OGRODZIE

Ostatnie wydarzenie w roku szkolnym 2020/2021 odbyło się w naszym ogrodzie. Pogoda dopisała 🙂 goście również. Na uczestników czekało wiele atrakcji: pokaz wielkich baniek, pokaz magika oraz zabawy z wodzirejem, poczęstunek. Dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców  na naszym maszcie w ogrodzie znalazła się flaga ze zmodernizowanym Logo przedszkola. Dziękujemy. Najważniejszym punktem spotkania było oczywiście pożegnanie dzieci odchodzących do szkoły- tradycyjnie dzieci otrzymały plecaki. To szczególny moment- wiele emocji, dumy i satysfakcji. Gratulujemy dzieciom i rodzicom. Oto pierwsze zdjęcia, wkrótce jeszcze więcej….

GALERIA PRZEDSZKOLNA

8 czerwca została otwarta galeria prac plastycznych na temat ulubionej aktywności fizycznej. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonali obrazki różnymi technikami plastycznymi. Oglądając naszą galerię okazuje się, że dzieci z rodzicami lubią spędzać  aktywnie czas, np: jeżdżąc na rowerze, hulajnodze, grając w piłkę, pływając. Niektóre dzieci wspinają się na skałkach, uczestniczą w zajęciach baletowych i tanecznych. Wszyscy autorzy otrzymali piłki. Gratulacje 😉

DZIEŃ DZIECKA

Z okazji Dnia Dziecka w  przedszkolu odbyły się zabawy w ogrodzie. Pan wodzirej proponował różnorodne tańce i zabawy.. Oto zdjęcia z tego dnia. Zabawa była udana, dużo radości dzieci w naszym kolorowym ogrodzie.

SPEKTAKL O SYRENCE

Projekt teatralny ,,Podróże po świecie- Dania” dobiegł końca… 21 maja dzieci uczestniczyły w spektaklu  ,,O tym, jak Syrenka uratowała życie w morzu”. W tym roku, z uwagi na pandemię, historia głównej bohaterki opowiedziana została w każdym oddziale oddzielnie. Dzieci jak zwykle wcieliły się w swoje role i zadania aktorskie, pomagając Syrence uratować zwierzęta morskie. Prezentacja spektaklu dla Rodziców nie była możliwa, więc nauczycielki przesłały prezentację multimedialną. Mamy nadzieję, że historia Syrenki spodobała się także dorosłym 😉 W ten sposób kolejna podróż zakończona, dzieci,  jak zwykle bawiły się dobrze, były przejęte historią 🙂

SPOTKANIE Z GOŚĆMI

19  maja dzieci uczestniczyły w zajęciach na temat klocków Lego. Goście opowiedzieli o historii klocków i zaproponowali różne zabawy i konkursy z wykorzystaniem przyniesionych klocków. Dzieci na koniec otrzymały mini zestaw klocków a w przedszkolu został duży pojemnik z klockami do dalszych konstrukcji.
Bardzo dziękujemy za wizytę w naszym przedszkolu 🙂

 WARSZTATY KONSTRUKCYJNE

13 maja dzieci konstruowały mosty. Instruktor przekazał dzieciom wiele ciekawostek i wiadomości o rodzajach, sposobie konstrukcji oraz łączenia klocków. Efekty wspólnych, końcowych działań były imponujące. Oto zdjęcia…

WARSZTATY KULINARNE

Poniedziałek był dniem na działania kulinarne inspirowane kuchnią duńską, w ramach realizacji projektu teatralnego ,,Podróże po świecie – Dania”. Wspólnymi siłami, wg przepisu gości z Dietynovej, dzieci wykonały ciasteczka duńskie Pebernødder. Aromaty przypraw (imbir, cynamon, kardamon) i zapach pieczonych ciastek roznosiły się po całym przedszkolu :). Również w taki sposób można odkrywać Danię.

KWIATY NA NARODOWE ŚWIĘTO

Początek maja to kolejna inicjatywa Rodziców i dzieci z oddziału III- nasz taras został ozdobiony kwiatami w barwach narodowych. W tym roku cały nasz taras upiększony został  pelargoniami i bratkami posadzonymi przez dzieci z  oddział III. Dziękujemy 🙂

FINAŁ TEMATU O KSIĄŻCE W ODDZIALE IV

Dzieci uczestniczyły w różnorodnych działaniach podsumowujących projekt, decydowały o swojej aktywności, wybierając  kolejność i liczbę zadań. Puzzle sensoryczne bardzo podobały się większości dzieciom.

PROJEKT EDUKACYJNY: KSIĄŻKA

Ostatni tydzień kwietnia to czas rozmów i działań wokół tematu książka. Dzieci dowiadują się jak powstaje książka, słuchają tekstów, samodzielnie oglądają i czytają wybrane książki. W oddziale IV powstają książki zaprojektowane przez dzieci- wkrótce wystawa.

SPEKTAKL TEATRALNY

27 kwietnia dzieci uczestniczyły w wyjątkowej opowieści w formie spektaklu teatralno-taneczny. Oglądając przygody bohatera ilustrowane muzyką klasyczną P. Czajkowskiego, były bardzo zaangażowane i przejęte. Był to czas na rozwijanie wyobraźni, dzieci były bardzo zadowolone.

WOLONTARIAT Z BIBLIOTEKI

20 kwietnia dzieci spotkały się z Panią Ewą z biblioteki nr 24. W ramach realizacji projektu o książce dzieci poznały różne rodzaje książek, nie tylko do samego czytania ale opowiadania i manipulowania obrazkami. Takie książki wywołują zaciekawienie, sprzyjają rozwijaniu pomysłowości i fantazji, zachęcają do własnego tworzenia książek.

KWIATY W NASZYM OGRÓDKU

W naszym ogrodzie coraz intensywniej rozwijają się pąki na drzewach i krzewach- są małe listki i kwiatki. Na rabatach zakwitły również pierwsze kwiaty. Oto nasza  wiosna na powitanie dzieci !

DINOZAURY W ODDZIALE I

A oto na koniec, podsumowanie projektu marcowego o dinozaurach. Było bardzo interesująco, sami zobaczcie:)

PROJEKT TEATR

Zakończył się ostatni już mini-projekt w ramach działań zdalnych, od 19 kwietnia wracamy do przedszkola. Projekt Teatr inspirowany był baśniami i prezentacjami związanymi z teatrem. Z nadesłanych zdjęć wynika, że dzieci poznawały baśnie, tworzyły kukiełki a przede wszystkim tworzyły przedstawienia. Brawo !

PROJEKT KLOCKI

Za nami realizacja kolejnego mini-projektu. Dzieci wykonywały różnorodne zadania zaproponowane przez nauczycielki. Otrzymaliśmy także zdjęcie  od Olgi z przesłaniem 🙂 Dziękujemy. A oto zdjęcia…

PROJEKT WIELKANOC

Ograniczenie funkcjonowania przedszkola nie przeszkodziło, by wspólnie z Rodzicami dzieci realizowały nadesłane przez nauczycielki propozycje działań wokół tematu Wielkanoc. Oto migawki fotograficzne nadesłane do nauczycielek. Bardzo dziękujemy 🙂

PRACE OGRODNICZE

Środa była dniem na prace związane z sianiem i sadzeniem w ogrodzie: dzieci z oddziału I posiały nasiona pomidorów, ogórków i rzodkiewki a dzieci z oddziału III posadziły bratki, które stały się ozdobą naszego tarasu. W pozostałych oddziałach kąciki przyrody także się zmieniają, są inspiracją do obserwacji przyrodniczych.

DZIEŃ WIOSNY

W ramach ogólnoprzedszkolnego Dnia Wiosny w przedszkolu zrobiło się kolorowo i wiosennie, pojawiła się nawet Marzanna. Dzieci zainspirowane tematem tańczyły, śpiewały, rozwiązywały zagadki, wzbogaciły kąciki przyrodniczy o nowe zasiane pojemniczki. Będzie to czas na obserwacje, co wyrośnie z nasion 🙂 W wielu grupach powstały także  wiosenne rysunki. W szatni  znalazły się dziś tulipany  i wielki  bocian.

IDZIE WIOSNA

Od 22 marca rozpoczęliśmy działania zainspirowane wiosną. W poniedziałek dzieci wysłuchały wiosennego koncertu muzycznego. W wielu grupach zasiane zostały nasiona, posadzone cebulki oraz powstały kąciki tematyczne. To jeszcze nie koniec 🙂

PROJEKT AFRYKA

19 marca dzieci z oddziału III zakończyły realizację projektu Afryka. Dzieci poznając przygody Kazika w Afryce, poznawały ten kontynent, szukały odpowiedzi na nurtujące je pytania, działały twórczo. W oddziale III było w ostatnim czasie bardzo interesująco.

KOSMOS W ODDZIALE IV

Dla najstarszych dzieci działania wokół tematu Kosmosu trwają dalej. Wiele eksperymentów i działań inspirowanych przez nauczycielkę wzbogacają wiedzę dzieci, rozwijają ciekawość oraz uczą poszukiwań informacji w gazetkach i książkach. Bardzo ekscytujące dla dzieci było wykonanie Kosmosu w słoiku 🙂

DZIEŃ PSA

Początek marca to działania ogólnoprzedszkolne wokół Dnia Psa. Dzieci ze wszystkich oddziałów uczestniczy w zabawach ruchowych, muzycznych oraz edukacyjnych zainspirowanych tym tematem. Radości było mnóstwo a efektem w wielu grupach rysunki zwierząt.
Warczy, skomli, gryzie kijek, Biega, skacze, czasem wyje Chociaż piszczy, chociaż szczeka, Przyjacielem jest człowieka A Ty już na pewno wiesz, Ze zwierzęciem tym jest?….Pies

AKWARIUM

W oddziale II dzięki zaangażowaniu Rodziców akwarium wygląda teraz jak nowe :). Dzieci uważnie obserwują rybki, zwłaszcza nowe, zamieszkałe od tygodnia. Bardzo dziękujemy za pomoc.

MARZEC W DZIAŁANIACH DZIECIĘCYCH

Marzec rozpoczął się tematyką zwierząt w trzech oddziałach oraz tematyką kosmosu w oddziale IV. Realizacja tych tematów związana była z zainteresowaniami dzieci, w większości oddziałów jest to realizacja metodą projektów- nauczycielki podążają za pytaniami dzieci i ich propozycjami. Wszyscy są bardzo zaangażowani, padają bardzo interesujące pytania od dzieci na zagadnienia ich interesujące. W oddziale II chłopcy projektują tory zjazdowe dla małych samochodów. Kilka zdjęć z tego tygodnia.

WOLONTARIAT Z BIBLIOTEKI

Ponownie rozpoczynamy współpracę z Biblioteką nr 24. Dzieci raz w miesiącu  będą słuchały czytanych  opowiadań o różnej tematyce. W marcu tajemnicza książeczka o Warszawie i wiersze J. Tuwima.
Dziękujemy za wizytę.

EKSPERYMENTY I DOŚWIADCZENIA NA KONIEC MIESIĄCA

Koniec lutego obfitował w różnorodne eksperymenty, sprawdziany sportowe, nowe techniki plastyczne, rozwijanie motoryki małej oraz ostatnie wykorzystanie śniegu. Oto  zdjęcia ilustrujące działalność dziecięcą 🙂

DZIEŃ KOTA

Światowy Dzień Kota wypada 17 lutego. Koty to jedne z najpopularniejszych zwierząt domowych. W starożytnym Egipcie uważane były za święte. Człowiekowi towarzyszą już od wielu tysięcy lat, a pomimo tego nigdy nie wyzbyły się swojej niezależności. W naszym przedszkolu dzieci w każdym oddziale uczestniczyły w różnorodnych działaniach i zabawach. Powstało wiele prac plastycznych zainspirowanych kotami…

WARSZTATY KULINARNE

16 lutego w ramach warsztatów ,,Mistrzowie gotowania”, dzieci wykonały sałatkę ziemniaczaną z ziemniaka, jabłka, ogórka, kapusty pekińskiej i sosu na bazie musztardy, oleju i soku z kwaszonych ogórków Jak zwykle był to czas do samodzielnego wykonywania zadań zgodnie z przepisem, próbowania różnych smaków i zdobywania wiedzy o zdrowym odżywianiu.

STYCZNIOWE ZABAWY DZIECI

W ostatnim tygodniu stycznia pogoda inspirowała do zabaw badawczych ze śniegiem i zabaw w kodowanie w oddziale IV, do działań plastycznych w oddziale  II i III oraz do zabawy w kodowanie w oddziale I.

WARSZTATY ARCHITEKTONICZNE

Początek tygodnia rozpoczął się warsztatami, na których dzieci poznawały tajniki budowli tj. wieże, rotundy. Dzieci  działały wg planu wykorzystując drewniane klocki. Oto efekty  pomysłowych  ,,architektów”

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Koniec tygodnia to finał przygotowań niespodzianek dla Babć i Dziadków. Dzieci wykonały obrazki, breloczki, laurki oraz został nagrany występ grupowy z piosenkami, tańcami, wierszami i życzeniami.
Mamy nadzieję, że wnuczęta sprawią takimi niespodziankami radość swoim najbliższym.
Przesyłamy najserdeczniejsze życzenia.

KONCERT MUZYCZNY

Dnia 18 stycznia dzieci wysłuchały koncertu muzycznego na temat Babci i Dziadka. Podczas opowieści słownych i muzycznych dzieci poznały zabawy ruchowe  babć z dawnych lat oraz wysłuchały piosenek z lat dziecięcych swoich dziadków.

ZIMOWE ZABAWY

W ostatnim czasie piękna zimowa pogoda sprzyjała zabawom w ogrodzie: lepienie kulek śniegowych, bałwanów, przygotowaniu karmników  dla ptaków. W oddziałach powstały różnorodne prace plastyczne inspirowane aktualną porą roku. Wokół jest bajecznie i zimowo :). Oto kilka zdjęć…

AKCJA ŚWIĘTO DRZEWA

Po raz czwarty warszawskie placówki oświatowe i wychowawcze dołączyły do akcji „Warszawskie Święto Drzewa – Milion drzew dla Warszawy”. Dzięki zaangażowaniu blisko 150 przedszkoli i szkół posadzono ponad 2300 drzew m.in. jarzębów, lip, jabłoni i klonów. Z nadesłanych sprawozdań z podjętych różnorodnych działań dla drzew i wokół drzew wyłoniono najlepsze inicjatywy.

Przedszkole Nr 206 otrzymało statuetkę za najlepszą inicjatywę- posadziliśmy wspólnie z rodzicami 94 drzewa 🙂

Miasto Stołeczne Warszawa, Zarząd Zieleni m.st. Warszawy i Klub Gaja serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za włączenie się w zazielenianie Warszawy i okolic.

ZAJĘCIA O ZASADACH BEZPIECZEŃSTWA

15 grudnia dzieci z oddziałów III i IV spotkały się z funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Tematem rozmów  i różnorodnych zadań było bezpieczeństwo, sposób zgłaszania zdarzeń oraz nazywanie i rozpoznawanie funkcjonariuszy, których celem jest dbanie o bezpieczeństwo- policja, straż miejska, straż pożarna. dzieci jak zawsze wykazały się dobrą wiedzą w tym zakresie.

WIZYTA MIKOŁAJA

Dzieci z zaciekawieniem czekały na spotkanie z Mikołajem. Przedszkole zostało  świątecznie udekorowane na wizytę gościa 11 grudnia.
Mikołaj był z Elfem, który rozmawiał z dziećmi, śpiewał i tańczył. Dzieci miały okazję porozmawiać z Mikołajem, wręczyć mu upominki, zaśpiewać piosenki i oczywiście otrzymać prezenty.

WARSZTATY W KUCHNI MOLEKULARNEJ

W dniu 7 XII w ramach Mikołajek dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach kuchni molekularnej- eksperymentach z ciekłym azotem. Podczas doświadczeń, dzieci zobaczyły co się dzieje z jedzeniem np. chrupkiem kukurydzianym zanurzonym w ciekłym azocie, chrupek usztywnił się i zamarzł, przy jedzeniu go z naszych ust i nosów wydobywał się dym 🙂 Najbardziej efektowne okazało się końcowe doświadczenie, w którym prowadzący nalał do naczynia wrzącej wody, a następnie małymi porcjami wlewał ciekły azot. Połączenie gorącej wody i lodowatego azotu wytworzyło widowiskowy dym unoszący się na naszej sali. Na końcu tworzono lody owocowe z owoców z dodatkiem azotu 🙂 Było pysznie 😉

DZIEŃ MISIA

Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. Sam pluszak jest ponadto symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. Nic dziwnego, że pluszowe misie z dzieciństwa często towarzyszą nam również w dorosłości i są chętnie wybierane jako maskotki uświetniające różne miejsca czy wydarzenia. W tym dniu również w naszym przedszkolu miś został bohaterem różnych działań dzieci. Oto kilka zdjęć 🙂

WARSZAWSKA ENERGIA

Głównym celem programu „Warszawska energia” jest uświadomienie dzieciom istnienia energii i jej znaczenia w codziennym życiu oraz przekazanie w przystępny sposób młodym mieszkańcom Warszawy wiedzy na temat oszczędzania energii oraz możliwości jej pozyskiwania ze źródeł odnawialnych, a także określenie działań pozwalających na racjonalne z niej korzystanie, które można podjąć w domu, w przedszkolu. W dniu 25 listopada dzieci z oddziału IV uczestniczyły w zajęciach w ramach tego projektu. Oto kilka zdjęć…

Dyplom

ZABAWY BADAWCZE W ODDZIALE III

Dzieci z oddziału III uczestniczyły w eksperymentach z wykorzystaniem barwników. Malowanie na mleku i tworzenie kolorowego deszczu wywołały wielkie zaciekawienie. Dzieci  były zachwycone efektami swoich działań 🙂

DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania  został zainicjowany w 2007 roku przez Komisarza Unii Europejskiej i Euro- Toques- organizację zrzeszającą szefów kuchni. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych , dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków. W przedszkolu 16 listopada był Dniem Zdrowego Śniadania. W każdej grupie odbywały się zadania wokół tego tematu- np: sałatki owocowe, szaszłyki owocowe, wspólne śniadanie przy ,,dłuugim” stole. Temat ten był kontynuowany przez kolejne dni m.in. we wtorek odbyły się warsztaty kulinarne”Mistrzowie gotowania” dzieci wykonały pyszne, zdrowe i kolorowe koktajle warzywno-owocowe.

ZABAWY W ODDZIALE IV

Listopad w oddziale IV to czas różnorodnych zabaw rozwijających motorykę małą i dużą- tory przeszkód, zabawy zręcznościowe, działania plastyczne. Wszystko to wspiera dzieci do rozwijania ich umiejętności. Forma zabawy sprzyja dobrym wrażeniom i radości u dzieci 🙂

SPOTKANIE PRZYRODNICZE W OGRODZIE

W dniu 13 listopada  dzieci z oddziału IV uczestniczyły w ogrodzie w zajęciach przyrodniczych z gościem. Obserwowały ptaki występujące w naszym ogrodzie a gość opowiadał  o ich zwyczajach. Dzieci poznały wiele ciekawostek o ptakach, które  często są w naszych parkach i ogrodach np., że jeden z gatunków gołębi -synogarlica przywędrował do  nas z okolic Turcji, że jemiołuszka robi gniazda w miejscach przygotowanych przez dzięcioła, że jest też dzięcioł zielony, który wydaje inne dźwięki. Dzieci oglądały też zdjęcia zwierząt, które można spotkać w mieście. Podczas zajęć -jakby na zaproszenie przylatywały do ogródka ptaki – sikorka, sroka, gawron, wrona i gołębie.  Zajęcia bardzo podobały się dzieciom. Bardzo dziękujemy za spotkanie!

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 10 listopada dzieci rozmawiały o Polsce, jej symbolach a także odśpiewały hymn. Temat zainspirował do różnorodnych działań m.in. w związku z barwami narodowymi. Na koniec dnia dzieci wyszły z przedszkola z flagą Polski.

PROJEKT ,,SEGREGUJ NA 5″

Dzieci wzięły udział w zadaniach związanych z akcją ,,Segreguj na 5″ -projekcie współfinansowanym przez Urząd m.st. Warszawy (Biuro Edukacji). Projekt ten skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, uczęszczających do placówek edukacyjnych na terenie Warszawy. Cele projektu jest upowszechnienie zasad segregacji śmieci wśród społeczności warszawskiej, poprzez zwiększenie wiedzy i świadomości na temat segregacji wśród dzieci w wieku przedszkolnym oraz wśród ich nauczycieli i opiekunów.

6 listopada dzieci uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez trenera, wykazały się dużą wiedzą w tym zakresie:) Brawo !

GOŚĆ W ODDZIALE 4

4 listopada dzieci z oddziału IV spotkały się z lekarzem. Celem wspólnych działań, rozmowy i eksperymentu było wzbogacenie wiedzy o zdrowiu,  właściwym zachowaniu się w dobie pandemii oraz właściwym odżywianiu – omówiono piramidę żywieniową. Dziękujemy za wizytę 🙂

GALERIA PRZEDSZKOLNA

27 października otwarta została Galeria przedszkolna. Tematem wiodącym wszystkich prac były jesienne drzewa. Różnorodność technik, wykonanie, zastosowanie materiałów plastycznych oraz przyrodniczych spowodowały, że nasza Galeria wygląda imponująco i inspirująco. dzieci otrzymały dyplomy i drobny upominek. Bardzo dziękujemy za wspólne stworzenie naszej Galerii 🙂 Brawo ! Prace zamieszczone w szatni można oglądać do 5 listopada. Zapraszamy.

ZABAWY W KODOWANIE

Październik był początkiem zabaw w każdym oddziale  w kodowanie na dywanie. Nauczycielki zaproponowały zajęcia, które wprowadzały dzieci w świat kodowania. Dzieci rozwijały logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, umiejętność pracy zespołowej, aktywności z wykorzystaniem maty do kodowania, kolorowych kubków, łatwo dostępnych materiałów. Dzieci wykonują zadania, bawią się z radością, nie wiedząc nawet, że to nauka a nie tylko zabawa. W następnych dniach dzieci mogły już w mniejszych zespołach wykonywać różnorodne zadania w tym zakresie. Oto kilka zdjęć…

ZAJĘCIA W ZAMKU KRÓLEWSKIM

16 października dzieci z oddziału IV uczestniczyły w warsztatach  w Zamku Królewskim. Tematem działań był Zwierzyniec Króla Jegomościa. Dzieci zwiedzały komnaty zamkowe i odszukiwały zwierzęta, o których opowiadał przewodnik. Dzieci w ciekawej formie zdobyły wiadomości na temat Zamku oraz polskich królów. Po powrocie do przedszkola dzieci wg własnych pomysłów wykonały zwierzęta z gliny.

DZIEŃ DRZEWA

Święto Drzewa to nie tylko akcja sadzenia drzew, ale wiele różnorodnych działań wokół drzew i dla drzew. W naszym przedszkolu 9 X był dniem zajęć i warsztatów wokół tematu drzew. Każdy oddział na terenie ogródka wybrał i ozdobił swoje drzewo, powstało wiele prac plastycznych, działań edukacyjnych, dzieci wysłuchały opowiadania o drzewie. Na koniec dnia każde dziecko wyszło z przedszkola z sadzonką drzewa, które wspólnie z rodzicami posadzi w wybranym miejscu- takich drzew dzięki zaangażowaniu rodziców posadzonych będzie prawie 90 🙂 Patronat Honorowy tego wyjątkowego dnia objęli Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Klub Gaja  oraz Lasy Państwowe.

WIZYTA W SZKOLE

W ramach wieloletniej współpracy ze SP nr 158, dzieci z oddziału IV  odwiedziły szkołę. Na początku nauczycielki opowiedziały  o szkole i jej patronie. Następnie dzieci uczestniczyły w różnych zabawach na boisku szkolnym. W planie mamy kolejne spotkania 🙂 Dziękujemy za dzisiejszą gościnę.

SPACER DZIECI Z ODDZIAŁU II

Pierwszy jesienny spacer do parku zaliczyły dzieci z oddziału II. Pobyt w parku wywołał wiele radości i energii- dzieci szukały jesiennych skarbów i były bardzo aktywne.

WARSZTATY KULINARNE

6 października odbyły się zajęcia kulinarne z cyklu  Mistrzowie gotowania. Głównym bohaterem był burak. Dzieci przygotowały i zjadły burakową sałatkę Caprese. Wykorzystano następujące składniki: pieczonego buraka, ser mozarella, roszponkę, pesto pietruszkowe i pestki słonecznika. Aromat rozchodził się w całym przedszkolu, było smacznie i ciekawie.

JESIEŃ W ODDZIALE III

Jesień już zawitała… dzieci z oddziału III bacznie przyglądają się zmianom w ogródku, gromadzą w sali materiał przyrodniczy, który wykorzystują do różnorodnych działań. Spacer do Parku Krasińskich wzbudził wśród dzieci wielką radość i zaciekawienie jesiennymi widokami. To był udany dzień 🙂

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka obchodzony był 21 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten dostarczył dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspólnej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Oto kilka migawek fotograficznych z tego dnia:

DZIEŃ KROPKI

15 września po raz drugi w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem zabaw oraz różnorodnych działań było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia.

Tego dnia ubrania dzieci oraz pracowników przedszkola wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta.  Kropka pojawiła się na wielu przedmiotach w przeróżnych postaciach. Były kropkowe dzieła sztuki, kropkowe działania matematyczne, kropkowe opowiadania i wiersze. Oto kilka zdjęć:

Czytaj dalej →

 

ROK SZKOLNY 2019/2020

DYŻUR WAKACYJNY

Podczas dyżuru wakacyjnego dzieci uczestniczyły w zabawach inspirowanych tematami wakacyjnymi . Był to także czas na twórcze zabawy plastyczne, konstrukcyjne, ruchowe wynikające z dziecięcych zainteresowań i propozycji. Oto kilka zdjęć …

Bogata flora ogrodu przedszkolnego to dla dzieci doskonała okazja do obserwacji przyrodniczych. Mnogość kolorów kwitnących akurat roślin często staje się inspiracją do wielu prac plastycznych.

WAKACJE

Druga połowa czerwca to czas kiedy myślimy już o wakacyjnych przygodach. Dzieci zainspirowane tematem wyjazdu nad morze wykonały prace plastyczne pt. „Morska przygoda”.

ŁĄKA

Obserwujemy, tworzymy, rozmawiamy … tematem jest łąka.  Oto prace plastyczne …

DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka w przedszkolu przebiegał inaczej niż planowaliśmy od wielu miesięcy, ponieważ okres pandemii uniemożliwił realizację zamierzeń 🙁 Wspólnym punktem tego dnia było obejrzenie teatrzyku on- line oraz wykonanie rysunków z  życzeniami z okazji tego dnia. Pogoda dopisała więc zabawy w ogrodzie umiliły wspólny pobyt. Mamy nadzieję, że Ci, którzy byli w domach również dobrze się bawili 🙂

A oto kilka ,,migawek”  rodzinnych i dla rodziny nadesłanych od dzieci …

DZIEŃ MAMY

W ,,Dniu Mamy” dzieci wykonały różnorodne kwiaty, by sprawić niespodziankę. Przed wejściem do przedszkola znajduje się galeria. Nie wszyscy są obecni w przedszkolu więc w ten sposób przesyłamy najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich Mam 🙂

MINI- PROJEKT ,,POLSKA”

Za nami pierwszy tydzień działań wokół tematu ,,Polska”. Oto nadesłane prace… Wszystkim autorom serdecznie dziękujemy, że zechcieli podzielić się swoimi efektami działań.

PROJEKT MAŁY KONSTRUKTOR

Przedstawiamy naszych projektantów, naukowców i eksperymentatorów. Efekty zadziwiające, ciekawe i różnorodne. Gratulujemy !

IDĄ ŚWIĘTA

Czas tegorocznych świąt  będzie inny z uwagi na koronawirusa  – zadbajmy o dobre wspomnienia, wspólne spędzenie tego okresu z dziećmi. Oto prace nadesłane do naszej galerii  zainspirowane  świątecznym mini- projektem. Dziękujemy za życzenia- Wesołych Świąt dla wszystkich:)

WIOSENNE ZABAWY

Za oknami piękna wiosna, w naszym ogródku również widać wiosenne zmiany 🙂 Bardzo cieszymy się, że propozycja wiosennych zabaw zainspirowała dzieci do różnorodnych działań. Wszystkim serdecznie dziękujemy za stworzenie wiosennego klimatu, ciepłe życzenia i pozdrowienia zamieszczane w mailach. To dla nas ważne wiadomości. Pozdrawiamy wiosennie i zapraszamy do obejrzenia prac 🙂

KOSMICZNA GALERIA

Witamy! W tych nieprzewidywalnych czasach związanych z koronawirusem i koniecznością bycia dzieci w domach, udało się stworzyć galerię zainspirowaną Kosmosem. Jak zwykle można liczyć na inicjatywę Rodziców i potencjał twórczy dzieci. Bardzo dziękujemy wszystkim autorom za nadesłane prace. Brawo ! Jeśli będzie jeszcze jakaś praca o Kosmosie, chętnie dodamy do Galerii 😉 Jesteśmy w kontakcie mailowym 🙂

SPOTKANIA Z GOŚĆMI

Marzec rozpoczął się spotkaniami z gośćmi . Tematem rozmów, zabaw i różnych działań była Anglia. W ramach realizacji projektu teatralnego ,,Podróże po świecie” dzieci zdobywają wiadomości o tym regionie, o Londynie. Rodzice angażują się, by zainteresować dzieci swoimi wspomnieniami i wrażeniami z pobytu w tym kraju. Powoli przygotowujemy się do premiery spektaklu o Misiu Paddingtonie w Londynie 🙂

FINAŁ AKCJI

Dnia 27 lutego  podsumowano akcję  organizowaną przez Dzielnicę Śródmieście. Celem było zebranie zużytych baterii. Rodzice bardzo aktywnie przystąpili do przyniesienia baterii. Pan Burmistrz serdecznie podziękował za włączenie się do akcji: ,,Śródmiejskie przedszkolaki to ekologiczne dzieciaki 2020″.

 

 

ZAJĘCIA SPORTOWE W SZKOLE

Dnia 26 lutego w Szkole Podstawowej Nr 158 odbyły się zajęcia sportowe, w których uczestniczyły dzieci z oddziału IV. Podczas konkurencji i zabaw ruchowych zawodnicy wykazali się szybkością, sprytem i doskonałym refleksem. Było wiele radości, uśmiechu i pozytywnych emocji. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki z logo szkoły.

SPOTKANIE Z GOŚCIEM

W dniu 24 lutego dzieci z oddziału III i IV spotkały się z gościem, który opowiedział im o Londynie- jego ciekawych miejscach i zabytkach. Dzieci dowiedziały się również o historii flagi Wielkiej Brytanii. Powoli rozpoczyna się realizacja projektu teatralnego ,,Podróże po świecie- Anglia”.

TŁUSTY CZWARTEK

Z okazji Tłustego Czwartku dzieci w poszczególnych oddziałach przygotowały pączki. Nie były one co prawda ani tłuste ani słodkie, bo ulepione z masy solnej, ale za to kolorowo i pięknie przyozdobione .  Na podwieczorek dzieci zjadły oczywiście  ,,prawdziwe” pączki. Oto efekty wspólnych prac 🙂

BAL

W dniu 7 lutego w przedszkolu rozbrzmiewała muzyka… Wszystkie dzieci przygotowane były na bal 🙂 Dzieci prezentowały swoje stroje, bardzo cieszyły się z nowego, balowego wyglądu. Pan Wodzirej zachęcił wszystkich do aktywnego udziału w tańcach, zagadkach i wspólnym śpiewaniu. To był niezapomniany bal !

DZIEŃ  ZIMY

W związku z brakiem zimy w Warszawie postanowiliśmy zorganizować Dzień zimy w przedszkolu ! Dzieci przyszły ubrane w barwy tej pory roku, wspólnie bawiły się w sali gimnastycznej. Rano w swoich oddziałach uczestniczyły w zabawach badawczych, plastyczno- konstrukcyjnych i tanecznych inspirowanych zimą. Oto zdjęcia…

ANGIELSKIE ŚNIADANIE

5 lutego uczestniczyliśmy w spotkaniu z gościem na temat angielskiego śniadania. Było to pierwsze zajęcie związane z projektem ,,Podróże po świecie Anglia”- bardzo ciekawe i smakowite. Dziękujemy Panu Hubertowi 🙂

ZIMOWE POPOŁUDNIE

Lutowe ,,popołudnie z rodzicami” przebiegało pod hasłem zimy. Wszystkie prace ozdobiły nasze przedszkole. Powstał zimowy klimat 🙂

WARSZTATY PRZYRODNICZE

Koniec stycznia był dla dzieci bardzo interesujący- dzieci uczestniczyły w warsztatach o gadach. Miały możliwość zdobycia wiedzy na temat węży, jaszczurek i żółwi. Odważni mogli dotknąć je, zadać pytanie ekspertowi. Oto kilka zdjęć…

WARSZTATY TEATRALNE
Dnia 27 stycznia dzieci z oddziału IV wybrały się do teatru „Stara Prochownia”, gdzie uczestniczyły w warsztatach SCEK „Teatr cieni”.
Podczas warsztatów samodzielnie wykonały lalki, które były inspiracją do ciekawych zabaw teatralnych.

ZABAWY W PROJEKTOWANIE

Styczeń sprzyja planom… Dzieci spontanicznie organizują zabawy, w których mogą wykorzystać swoje umiejętności w planowaniu i konstruowaniu. W zespołach powstają miasta, garaże, komputery. Można podziwiać efekty 🙂

WARSZTATY KULINARNE

W dniu 14 stycznia odbyły się kolejne warsztaty kulinarne. Tym razem dzieci  przygotowały kulebiaki. Najpierw wałkowały ciasto drożdżowe, następnie nadziewały je farszem z kapusty i żurawiny, a potem zagniatały małe bułeczki. Tak przygotowane kulebiaki zostały upieczone w przedszkolu i zaniesione do domu. Mamy nadzieję, że smakowały.

,,POPOŁUDNIE Z RODZICAMI”

Nowy rok 2020 rozpoczęty ! Pierwsze ,,popołudnie z rodzicami” w tym roku kalendarzowym dotyczyło karnawału. Wspólnie z rodzicami dzieci wykonały maski karnawałowe, zegary a w oddziale I ptaszki z masy solnej. Był to również czas na zabawy przy muzyce i wspólne tańce.

WIZYTA W KINIE

W dniu 16 grudnia dzieci z oddziału IV obejrzały film w kinie ,,Muranów” pt; ,,Pettson i Findus Najlepsza Gwiazdka”. Dzieci z dużym zaciekawieniem śledziły przygodę świąteczną bohaterów.

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Dzieci z oddziału IV otrzymały dyplomy i nagrody książkowe za udział w konkursie fotograficzno- plastycznym ,,Najpiękniejsze zakątki Muranowa”. Organizatorem konkursu było Przedszkole nr 11 oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Spoleczno- Kulturalnych ,,Stacja Muranów”. Dziękujemy rodzicom za pomoc.

TEATRZYK I SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

W dniu 11 grudnia dzieci obejrzały teatrzyk pt. ,,Pomocnik Mikołaja”. Przygoda głównego bohatera bardzo zainteresowała widzów. Na koniec tego spotkania dzieci spotkały się z gościem- Mikołajem, który wręczył im prezenty.
To był bardzo ciekawy dzień 🙂

 

CO ROBIĄ NAJSTARSZE DZIECI ?

Ostatnie dni sprzyjają twórczym działaniom i współpracy w zespołach. W oddziale III dzieci przede wszystkim wspólnie udekorowały choinkę w swojej sali- jest bardzo okazała. W oddziale IV dzieci projektowały domki dla Mikołaja,  słuchały opowieści czytanych przez wolontariusza z biblioteki. W obu grupach był to także czas na zadania edukacyjne, m.in. czytanie oraz zabawy tematyczne, lepienie z mas sensorycznych oraz rysowanie. Każdy realizuje swoje plany i zamierzenia.

MIKOŁAJKI

W dniu 6 grudnia dzieci wysłuchały piosenki świąteczne. Uczestniczyły także w zabawach zainspirowanych zbliżającymi się świętami. Koncert muzyczny ,,Mikołaje” był pretekstem, by dzieci otrzymały prezenty Mikołajkowe zakupione przez Radę Rodziców. Niespodzianka udała się :). Wkrótce spotkanie z Mikołajem…

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT

Grudniowe ,,popołudnie z rodzicami” zainspirowane świętami przyniosło w efekcie wykonanie bardzo ciekawych ozdób na naszą choinkę. Dzieci z rodzicami w wielkim skupieniu przygotowali bombki, zawieszki, łańcuchy itp. które zostały wyeksponowane w szatni na choince. Powoli przedszkole przygotowuje się do okresu świątecznego- zmieniają się dekoracje i prace plastyczne. Dzieci czekają na Mikołaja 🙂

GOŚCIE ZE SZKOŁY

Ostatni tydzień listopada to odwiedziny uczniów z klasy ,,0″ w naszym przedszkolu. Pretekstem spotkania była nasza Galeria. Goście obejrzeli wykonane prace a potem z dziećmi z oddziału IV rozmawiali o pracach, uczestniczyli w zajęciach o figurach geometrycznych, wykonali plakat a na koniec wspólnie zjedli małą przekąskę :). Spotkanie było bardzo udane. Oto kilka zdjęć…

ZABAWY W ODDZIALE III

Zakup nowych zabawek sensorycznych zainspirował do różnorodnych zabaw m.in: tworzenia torów przeszkód, których celem jest rozwijanie sprawności motorycznej. Działania z klepsydrami i masami sensorycznymi sprzyjały skupieniu uwagi, koncentracji.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W dniu 25 listopada przedszkole odwiedziły różne misie- Był to dzień Pluszowego Misia. W każdym oddziale odbywały się zabawy i działania plastyczne zainspirowane tym wyjątkowym dniem. Na koniec wszystkie dzieci w sali gimnastycznej uczestniczyły w zabawach taneczno- muzycznych oraz otrzymały pamiątkowe medale. Po południu szatni, chętni mogli sfotografować się w ,,fotobudce- misia”.

CYRK POMPONI

Dzisiejszy dzień był bardzo ekscytujący- dzieci obejrzały występ Cyrku Pomponi. Wiele radości sprawił pokaz klauna. Z dużym zainteresowaniem dzieci oglądały dzieci sztuczki pieska oraz śledziły taniec z wężem. Oto kilka zdjęć…

WIZYTA FUNKCJONARIUSZA POLICJI

Tematem spotkania z gościem było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i po za nim. Pan policjant wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

OTWARCIE GALERII PRZEDSZKOLNEJ

Galeria przedszkolna została otwarta. Jak zawsze, prace wykonane przez dzieci wspólnie z rodzicami były pomysłowe, zaskakujące, oryginalne. Każda praca plastyczna okazała się wyjątkowa a w sumie stworzono piękną wystawę zainspirowaną figurami geometrycznymi. Wszystkim twórcą gratulujemy i bardzo dziękujemy 🙂

DZIEŃ MARCHEWKI 

Dzień Marchewki – jak sama nazwa pochodzi to marchewka tego dnia była inspiracją do różnorodnych działań dzieci.Dzieci były zainteresowane zabawami,  były prowadzone rozmowy na temat zdrowego odżywiania się i jedzenia warzyw, w tym marchwi, odbyły się zabawy przy muzyce oraz spożywanie soku z marchewki.

O ZDROWIU W ODDZIALE IV

W ramach realizacji tematu  „Jak dbamy o zdrowie?” w oddziale IV odbyły się ciekawe zajęcia z Panią stomatolog oraz Panią doktor-pediatrą. Dzieci odwiedziły również Bibliotekę Nr 24 gdzie pani Ewa zaproponowała interesujące działania wokół tego tematu.

WYJŚCIE DO APTEKI

Dzieci z oddziału III wybrały się do pobliskiej apteki. W ramach działań związanych ze zdrowiem, dzieci wzbogaciły wiedzę na temat pracy apteki i leków. Kilka zdjęć…

SZKOŁA DO HYMNU

Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży zaprosili do odśpiewania 4-zwrotkowego hymnu narodowego w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11. Przedsięwzięcie to było kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”. Dzieci z przedszkola oczywiście również wzięły udział w tej akcji ! Była moc podczas wspólnego śpiewu…

ZAJĘCIA KULINARNE

W dniu 7 listopada dzieci dowiedziały się w jaki sposób można przygotować przetwory na zimę. Podczas zajęć kulinarnych dzieci przygotowały warzywa w zalewie  z liściem laurowym, zielem angielskim i wodą z solą. Słoiczki z warzywami zaniesione zostały do domów. Za tydzień będzie można spróbować warzyw. Smacznego:)

POPOŁUDNIE Z RODZICAMI

W dniu 4 listopada podczas ,,popołudnia z rodzicami”wspólnie wykorzystano owoce i warzywa- w oddziale I wykonane zostały ludziki a w pozostałych oddziałach przygotowano zdrowe i smaczne sałatki owocowe oraz warzywne. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie podczas tego listopadowego spotkania 🙂

SPOTKANIE Z GOŚCIEM W ODDZIALE III
Podczas działań i zabaw wokół tematu zdrowia, dzieci spotkały się ze stomatologiem. Dzieci dowiedziały się o tym jak dbać o swoje zęby, pokazały Pani jak myją zęby, rozmawiały o ważnych sprawach w tym zakresie. Bardzo spodobał się dzieciom  model szczęki 🙂
ZAJĘCIA EKOLOGICZNE W ODDZIALE IV
W ramach realizacji październikowego tematu „Chronimy przyrodę”,
dzieci z oddziału IV wzięły udział w akcji edukacyjnej „Eko-zajęcia z Enfosiem” z okazji jubileuszu 30-lecia NFOŚiGW. Przedszkole otrzymało dyplom za udział w projekcie. Oto kilka zdjęć…

WARSZTATY EMPIRYCZNE

W  dniu 28 X dzieci wzięły udział warsztatach na temat powietrza. Zaproponowane zabawy i eksperymenty wzbogaciły wiedzę dzieci i skłoniły do zadawania pytań oraz wnioskowania. Spotkanie było bardzo interesujące.

JESIENNE DZIAŁANIA W ODDZIALE II

Październik to czas na zabawy i działania zainspirowane warzywami i owocami- zabawy teatralne, plastyczne. Był to również moment na spotkanie z mamą, która zaproponowała zabawy ruchowe- dziękujemy 🙂

JESIEŃ W OGRODZIE

W tym roku jesień rozpieszcza nas wspaniałą pogodą- jest ciepło i przyjemnie. Taka aura zachęca dzieci do podejmowania wielu aktywności na dworze: zabawy, obserwacje przyrodnicze, zbieranie liści i żołędzi. Jest wesoło i ciekawie 🙂. Nasz ogród wygląda wspaniale!

ZABAWY  W ODDZIALE III

Dzieci zainspirowane spotkaniem z funkcjonariuszami policji brały udział w różnorodnych zabawach- tematycznych, dydaktycznych na temat bezpieczeństwa na drodze. Na koniec powstały znaki drogowe, które można obejrzeć w szatni na wystawie.

SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZAMI POLICJI

W dniu 14 października dzieci spotkały się z funkcjonariuszami policji. Tematem rozmów było bezpieczeństwo pieszych, znaki drogowe i zadania policji w tym zakresie. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w rozmowie, chętnie zgaszały się do odpowiedzi. Goście byli zadowoleni, że dzieci w tym wieku, tak wiele wiedzą o bezpieczeństwie. Dziękujemy za wizytę i ciekawe spotkanie.

WIZYTA W SZKOLE

Dzieci z oddziału IV uczestniczyły w uroczystości w Szkole Podstawowej nr 158.  Pasowanie na ucznia to wielkie święto szkolne- dzieci z przedszkola mogły zobaczyć swoich kolegów, wysłuchać zobowiązania pierwszoklasistów i uczestniczyć w ceremoniale szkolnym. Na koniec uczniowie otrzymali od nas małą niespodziankę 😉

TEATRZYK  DLA DZIECI

8 października dzieci obejrzały teatrzyk ,,Leśne opowieści”- trzy historie, które opowiedzieli niedźwiedź i kruk. Przygody były ciekawe i pełne humoru. Był to wesoły poranek.

DZIAŁANIA CZYTELNICZE W ODDZIALE IV

Październik to czas na poznawanie nowych historii czytanych przez wolontariusza z biblioteki oraz tatę Hani. Dzieci z oddziału IV uczestniczyły także w zajęciach w Bibliotece nr 24- tematem spotkania była Jesień. Oto kilka zdjęć…

ZABAWY Z TRENEREM POLONII

W dniu 7 X dzieci uczestniczyły w zabawach i ćwiczeniach z trenerem KS ,,Polonia”.  Dziękujemy za odwiedziny 🙂

IMPREZA W OGRODZIE

Październik rozpoczął się imprezą w naszym przedszkolnym ogrodzie. Pod hasłem Dnia Przedszkolaka w naszym ogrodzie umieszczone zostały marzenia/ wypowiedzi dzieci spisane na serduszkach o tym, co potrzebne jest do tego, by dziecko czuło się szczęśliwe. Drzewo marzeń dziecięcych znajduje się w ogródku na terenie oddziału IV. Po tym ważnym działaniu wszyscy uczestnicy spotkania bawili się z Wodzirejem Arturem- były tańce i konkursy. Na koniec był poczęstunek- ciasteczka, owoce i cieple herbatki. Bardzo dziękujemy za obecność  podczas naszej imprezy oraz pomoc w zorganizowaniu poczęstunku.

POPOŁUDNIE Z RODZICAMI

Pierwsze popołudnie z rodzicami to cykl wspólnych działań dzieci i rodziców. Jest to czas poświęcony dzieciom, sprzyjający integracji rodziców w poszczególnych oddziałach. Zawsze doceniamy zaangażowanie rodziców. Dziękujemy 🙂 Podczas pierwszego, w tym roku spotkania, w oddziale I zorganizowano zabawy integracyjne, w oddziale II- zabawy ruchowe w ogrodzie, w oddziale III- działania plastyczne i tance, w oddziale IV- wykonano interesujące patyczaki.

JUŻ JESIEŃ

W naszej przedszkolnej szatni zagościła jesień. Dzieci i Rodzice zauważyli, że dziś pierwszy dzień  jesieni 🙂
Oto kilka akcentów, niedługo powstaną nowe prace plastyczne           o tematyce jesiennej.

WRZEŚNIOWE WIADOMOŚCI Z PIERWSZYCH DNI W ODDZIAŁACH

Oto kilka zdjęć: zabawy w kodowanie, Dzień Kropki, gry zespołowe, zajęcia matematyczne, obserwacje owadów w ogródku oraz spacer na skrzyżowanie ulic.

KONCERT

W dniu 19 września dzieci wysłuchały koncertu o ,,Przygodach w krainie zabawek”. Był to czas,by wysłuchać piosenek o zabawkach oraz włączyć się aktywnie do wspólnej zabawy i śpiewania.